Wysokościowiec na poznańskim Dębcu

2016-03-09 12:28
Osiedle Red Park w Poznaniu
Autor: RED Real Estate Development Sp. z o.o. Na poznańskim Dębcu wzniesiono 13-piętrowy wieżowiec – to II etap inwestycji Red Park

Trwa budowa drugiego etapu osiedla Red Park w Poznaniu. Wznoszony budynek ma już projektowaną wysokość – 43,5 m. W połowie marca 2016 inwestycja osiągnie stan surowy zamknięty.

Budowa drugiego etapu rozpoczęła się w styczniu 2015. W ramach inwestycji powstaje 13-pietrowy budynek z okien którego już można podziwiać panoramę Poznania. Aktualnie prowadzone są prace związane z wykonaniem elewacji, powstaje ocieplenie i warstwa zbrojąca. Na przełomie marca i kwietnia rozpocznie się jej tynkowanie. We wnętrzach budynku montowane są instalacje wodno-kanalizacyjne i elektryczne. Trwa wykończanie pomieszczeń. Niebawem zakończy się montaż wind. Dotychczas do budowy obiektu użyto 6 tys. m³ betonu, 736 ton stali zbrojeniowej, 12,7 tys. m² bloczków silikatowych. Ściany murowane mają powierzchnię 12,3 tys. m².

W budynku będzie 135 mieszkań o powierzchni od 34 do 102 m², każde z balkonem, tarasem lub ogródkiem. Na kondygnacjach podziemnych powstanie 121 miejsc parkingowych. Inwestorem jest firma RED Real Estate Development, a generalnym wykonawcą Democo Poland. Budowa drugiego etapu osiedla Red Park zakończy się w III kwartale 2016.

Osiedle Red Park w Poznaniu
Autor: RED Real Estate Development Sp. z o.o.
Osiedle Red Park w Poznaniu
Autor: RED Real Estate Development Sp. z o.o. Budynek ma wysokość 43,5 m

Nazwa inwestycji: Red Park (II etap)
Lokalizacja: Poznań Dębiec
Funkcja: mieszkaniowa
Inwestor: RED Real Estate Development
Generalny wykonawca: Democo Poland Ltd.
Ilość lokali mieszkalnych: 135
Liczba kondygnacji: 13
Ilość miejsc postojowych: 121
Rozpoczęcie budowy: styczeń 2015
Zakończenie budowy: IV kwartał 2016

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej