WWG Management buduje w Warszawie

2007-05-22 14:23
mieszkania
Autor: WWG Management

Firma WWG Management chce w Warszawie zbudować trzy apartamentowce. Jeden ma powstać na Siekierkach, a dwa w modernizowanych kamienicach w centrum stolicy. Do tej pory deweloper zmodernizował biurowiec przy ulicy Prostej 69.

 River House, wizualizacja od pracowni architektonicznej Art-System

WWG Management ma w planach stworzenie trzech nowych apatramentowców. Pierwszy z nich-River House powstanie przy ulicy Bluszczańskiej. Będzie budynkiem czteropiętrowym zbudowanym na planie odwróconej litery C. Dach budynku zostanie obsadzony zielenią. Garaż tylko częściowo zostanie schowany pod ziemią ze względu na wysoki poziom wód gruntowych. W kompleksie zmieszczą się 53 mieszkania o powierzchniach od 42 do 110 m2. Być może deweloper na sąsiadującej działce dobuduje dwa budynki, w których mogłoby się znaleźć 16 mieszkań. Obecnie trwają negocjacje w sprawie zakupu tego terenu. Prace rozpoczną się jeszcze w 2006 roku, a pierwszy etap budowy ma zostać zakończony latem 2008 roku. Projekt architektoniczny tego obiektu wykonuje warszawska pracownia architektoniczna Art-System.

Kamienica przy ulicy Jasnej 26, wizualizacja od firmy WWG Management

Druga inwestycja firmy to rewitalizacja kamienicy przy ulicy Jasnej 26. Prace modernizacyjne obejmą: wymianę elewacji, remont wnętrz oraz nadbudowanie kamienicy o jedno piętro. Poza tym na tyłach budynku inwestor planuje wybudować nowy, sześciokondygnacyjny apartamentowiec. Pod nowym obiektem znajdzie się dwupoziomowy parking, który pomieści 74 samochody. W obu budynkach będą 44 apartamenty oraz kilka lokali usługowych. Roboty mają się rozpocząć w drugim kwartale 2007 roku. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do wyremontowanej kamienicy na jesieni 2008 roku.

Pałac Młodziejowskiego, fot. od firmy WWG Management

Kolejnym przedsięwzięciem realizowanym przez WWG Management jest rewitalizacja Pałacu Młodziejowskiego. Przy ulicy Miodowej 10 zostanie odrestaurowany XVII-wieczny obiekt. Powstaną tam apartamenty o wysokim standardzie. Jak zapewnia inwestor celem tej inwestycji jest stworzenie unikalnego w skali Europy pałacu. Średnia wielkość lokali będzie wynosiła 125 mkw. Budowa rozpocznie się dopiero w 2008 roku, a zakończenie planowane jest na 2010 rok.

Czytaj więcej