Willa Urbano - projekt w Poznaniu

2009-05-19 11:40
Willa URBANO
Autor: materiały od URBANO Sp. z o.o. Willa URBANO

W Poznaniu przy skrzyżowaniu ulic Piątkowskiej i Generała Maczka, powstanie Willa URBANO. Spółka URBANO Inwestycje, realizująca projekt, została zawiązana w styczniu 2007 r. i pozyskała działkę, na której stanie budynek wielorodzinny. Teren, na którym planowana jest inwestycja, to obszar o łącznej powierzchni 1119 m2.

Nieruchomość jest położona w bezpośrednim sąsiedztwie PST (linii poznańskiego szybkiego tramwaju, który nie ma większego wpływu na jakość akustyczną otoczenia, dla przyszłych mieszkańców może być to ważnym szczegółem). Od północy, teren otoczony jest obszernym skwerem porośniętym wysoką zielenią. Lokalizacja "Willi URBANO" zapewne da mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa i komfortu. W pobliżu budynku są parki Sołcki, Cytadela, a także park Adama Wodziczki.
Wg zamysłu inwestora budynek będzie miał sześć kondygnacji (w tym jedną podziemną, przeznaczoną na parking). Budynek ma kształt sześcianu o niemalże równych bokach, został zaprojektowany przez arch. Dariusza Mecha z biura projektów w podwarszawskim Piasecznie. Pod względem architektonicznym "Willa URBANO" nawiązywać będzie do budynków już istniejących, pobliskich osiedli. Dzięki temu wpisze się w otaczający krajobraz. Mieszkańcy "Willi URBANO" będą mieć do dyspozycji zarówno podziemne miejsca parkingowe, jak i schowki lokatorskie. W budynku będzie również winda. Powierzchnia zabudowy wynosi 428 m2. Całkowita powierzchnia budynku wyniesie 2860 m2, natomiast jego powierzchnia użytkowa 2428 m2. Znajdzie się w nim 27 mieszkań.

Inwestor przedstawił "Willę URBANO" na targach mieszkaniowych "nowyadres" w Arenie Poznań i dzięki temu już wie, że inwestycja się podoba.
Projekt zagospodarowania terenu oraz uzgodnienia (prace przedprojektowe) prowadzone były przez URBANO Sp. z o.o. Firma zajęła się także obsługą inwestycyjną. Niebagatelny wpływ na funkcjonalność i podział każdej kondygnacji miał wspólnik URBANO Inwestycje Sp. z o.o. - Krzysztof Brzeski, wspomagany przez swoich doradców.
Jak się dowiedzieliśmy, koszt całej inwestycji, pozyskania nieruchomości, dokumentacji i uzgodnień oraz zarządzania przekroczy netto 5 mln zł. Spółka planuje rozpocząć prace budowlane zaraz po wyłonieniu generalnego wykonawcy i zgromadzeniu odpowiedniego portfela klientów chętnych do nabycia nowego mieszkania.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej