Willa Arcadia. Osiedle jednorodzinnych domów energooszczędnych

2013-07-30 14:26
Domy energooszczedne. Osiedle domow jednorodzinnych
Autor: Taurus Development Holding 2 Willa Arcadia. Energooszczędne i ekologiczne osiedle kameralnych rezydencji, które zostanie zrealizowane na terenach lesnych w Musułach w gminie Żabia Wola

Taurus Development Holding 2 planuje budowę nowoczesnego osiedla domów pasywnych. W ramach inwestycji zostaną wybudowane 62 domy energooszczędne o powierzchni do 200 mkw. Wartość inwestycji to ok. 40 mln złotych. Osiedle domów jednorodzinnych Willa Arcadia powstanie w gminie Żabia Wola, oddalonej od Warszawy 40 km.

Domy energooszczędne: Willa Arcadia - osiedle domów jednorodzinnych w Żabiej Woli

Osiedle domów jednorodzinnych Willa Arcadia powstanie w miejscowości Musuły, w gminie Żabia Wola. W ramach inwestycji na 16 ha terenów leśnych zostaną wybudowane 62 domy energooszczędne o powierzchni do 200 mkw. Działki będą miały od 1000 do 5000 mkw.

Koncepcję osiedla domów jednorodzinnych przygotowała pracownia Z500. Osiedle zaprojektowane zostało w stylu dworkowym. Przy budowie domów, ze względu na położenie inwestycji, zostaną wykorzystane ekologiczne technologie i materiały tj. domy zasilane będą energią słoneczną, która zminimalizuje jej zużycie w trakcie eksploatacji.

Inwestor zdecydował się na budowę domów pasywnych i zastosowanie energooszczędnych technologii w inwestycji Willa Arcadia ze względu na wzrost świadomości ekologicznej i coraz wyższe ceny energii cieplnej. Według szacunków budowa enegrooszczędnych domów jednorodzinnych w Żabiej Woli pochłonie 40 mln złotych.

Za realizację inwestycji Willa Arcadia odpowiada konsorcjum firm: deweloper Taurus Development Limited i fundusz private equity - Oppenheimer & Rochefoucauld Real Estate LLP.

Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej