Wiecha na budowie II etapu osiedla Dom w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach

2016-03-01 11:28
Dom w Dolinie Trzech Stawów
Autor: Hochtief Polska Trwa budowa II etapu osiedla Dom w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach

Na budowie osiągnieto stan surowy otwarty. Realizacja trzeciego budynku na osiedlu wkracza w kolejny etap. Inwestycja będzie gotowa jesienią 2016. Generalnym wykonawcą jest Hochtief Polska oddział w Krakowie, a inwestorem firma OKAM Trzy Stawy.

Wiecha na budowie II etapu osiedla Dom w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Nowoczesne osiedle mieszkaniowe  mieści się przy ul. Sikorskiego w Katowicach w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu sportowo-rekreacyjnego Dolina Trzech Stawów. Budowę II etapu rozpoczęto w czerwcu 2015. W ramach realizacji powstaje 8-kondygnacyny budynek z garażem podziemnym, w którym zaprojektowano 86 miejsc postojowych. Jego całkowita powierzchnia wyniesie 7510 m², będzie w nim 56 mieszkań od 1- do 4-pokojowych.

Na budowie osiągnięto tzw. stan surowy otwarty. Obecnie trwają prace związane z wykonywaniem m.in. ścian wewnątrz obiektu, instalacji sanitarnych, wentylacyjnych i elektrycznych oraz montażem stolarki okiennej. Następnie wykwalifikowana ekipa przystąpi do wykonania wylewek i posadzek cementowych oraz tynków wewnątrz i na zewnątrz budynku,

W latach 2012-2014 Hochtief Polska Oddział w Krakowie zrealizował I etap osiedla Dom w Dolinie Trzech Stawów. W ramach realizacji powstały dwa budynki, w których znalazło się 99 mieszkań i osiem lokali usługowych.

Dom w Dolinie Trzech Stawów
Autor: Hochtief Polska
Dom w Dolinie Trzech Stawów
Autor: Hochtief Polska Generalnym wykonawcą osiedla jest Hochtief Polska oddział w Krakowie. Budowa II etapu zakończy się jesienią 2016

Nazwa inwestycji: Dom w Dolinie Trzech Stawów
Lokalizacja: ul. Sikorskiego, Katowice
Funkcja: mieszkaniowa
Inwestor: OKAM Trzy Stawy Sp. z o.o.
Generalny wykonawca: HOCHTIEF Polska Oddział w Krakowie
Liczba kondygnacji: 8
Powierzchnia całkowita: 7510 m²
Liczba miejsc parkingowych: 86 (II etap)
Rozpoczęcie budowy: czerwiec 2015 (II etap)
Zakończenie budowy: jesień 2016 (II etap)

Czytaj więcej