W Poznaniu powstaje City Park

2007-05-22 13:31
City Park
Autor: brak danych

15 września odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę kompleksu apartamentowego City Park w Poznaniu. Apartamenty powstaną u zbiegu ulic Ułańskiej, Wyspiańskiego i Wojskowej, na terenie dawnych koszar.

Od marca trwają prace mające na celu przywrócenie pierwotnego wyglądu elewacjom budynków z przełomu XIX i XX wieku. Piętra dwóch zabytkowych budynków zostaną przekształcone w lofty. Na parterze przewidziano pasaże handlowe z salonami najlepszych marek, kawiarnią oraz punktami usługowymi. Podpisana została już umowa z operatorem ekskluzywnych delikatesów. Powierzchnia części handlowo-usługowej zajmować będzie około 4 tys. mkw.

Jednocześnie powstaje nowoczesna rezydencja nawiązująca architektonicznie do istniejących budynków. Na najwyższej kondygnacji zaprojektowano penthousy z ogrodami zimowymi oraz tarasami. Na trzecim piętrze powstanie również część rekreacyjna dla mieszkańców, z basenem, sauną, siłownią, hydromasażami oraz salą fitness. W hali garażowej ze 168 miejscami parkingowymi znajdzie się myjnia dla samochodów. Budynki zostaną wyposażone w nowoczesne technologie takie jak: system inteligentnego zarządzania LCN, telewizja IP, telefonia internetowa, a także klimatyzacja. Bezpieczeństwo mieszkańcom zapewnią m.in. system kontroli dostępu oparty na czytnikach linii papilarnych i kart magnetycznych oraz system monitoringu obiektu.
W nowym budynku znajdą się apartamenty o powierzchni od 48 mkw. do 360 mkw., natomiast w rewitalizowanych obiektach mieścić się będą lokale typu "studio" o powierzchniach około 40 m kw. Łącznie deweloper chce sprzedać 211 apartamentów. Inwestycja ma być gotowa w 2007 roku. Inwestorem jest firma City Park Spółka z o.o., natomiast projekt architektoniczny przygotowała pracownia Sławomira Rosolskiego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej