W Poznaniu powstaje City Park

2007-05-22 13:31
City Park
Autor: brak danych

15 września odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę kompleksu apartamentowego City Park w Poznaniu. Apartamenty powstaną u zbiegu ulic Ułańskiej, Wyspiańskiego i Wojskowej, na terenie dawnych koszar.

Od marca trwają prace mające na celu przywrócenie pierwotnego wyglądu elewacjom budynków z przełomu XIX i XX wieku. Piętra dwóch zabytkowych budynków zostaną przekształcone w lofty. Na parterze przewidziano pasaże handlowe z salonami najlepszych marek, kawiarnią oraz punktami usługowymi. Podpisana została już umowa z operatorem ekskluzywnych delikatesów. Powierzchnia części handlowo-usługowej zajmować będzie około 4 tys. mkw.

Jednocześnie powstaje nowoczesna rezydencja nawiązująca architektonicznie do istniejących budynków. Na najwyższej kondygnacji zaprojektowano penthousy z ogrodami zimowymi oraz tarasami. Na trzecim piętrze powstanie również część rekreacyjna dla mieszkańców, z basenem, sauną, siłownią, hydromasażami oraz salą fitness. W hali garażowej ze 168 miejscami parkingowymi znajdzie się myjnia dla samochodów. Budynki zostaną wyposażone w nowoczesne technologie takie jak: system inteligentnego zarządzania LCN, telewizja IP, telefonia internetowa, a także klimatyzacja. Bezpieczeństwo mieszkańcom zapewnią m.in. system kontroli dostępu oparty na czytnikach linii papilarnych i kart magnetycznych oraz system monitoringu obiektu.
W nowym budynku znajdą się apartamenty o powierzchni od 48 mkw. do 360 mkw., natomiast w rewitalizowanych obiektach mieścić się będą lokale typu "studio" o powierzchniach około 40 m kw. Łącznie deweloper chce sprzedać 211 apartamentów. Inwestycja ma być gotowa w 2007 roku. Inwestorem jest firma City Park Spółka z o.o., natomiast projekt architektoniczny przygotowała pracownia Sławomira Rosolskiego.

Czytaj więcej