Villa Galicja - będą nowe mieszkania

2009-11-16 15:01
Villa Galicja w Krakowie
Autor: materiały od agencji Kostrzewa PR

Nowoczesny budynek Villa Galicja jest trzecim realizowanym obecnie przez spółkę UBM projektem mieszkaniowym. Budowa 72 mieszkań rozpocznie się w I kwartale 2010 r. i zostanie ukończona rok później.

Czterokondygnacyjny budynek Villa Galicja (w kształcie litery C) będzie realizowany przy ulicy Dominikanów, w spokojnej i zielonej krakowskiej dzielnicy Prądnik Czerwony. Komunikację z centrum miasta oraz innymi dzielnicami Krakowa zapewni łącznie pięć linii autobusowych. Od strony północno-wschodniej Villa Galicja graniczyć będzie z zabytkowym parkiem "Zaczarowanej dorożki". W parku znajduje się plac zabaw, jednak plany inwestycyjne obejmują jego rozbudowę o boisko, fontannę, a także staw. Niedaleko inwestycji przebiega Trasa Turystyczno-Kulturowa Prądnika Czerwonego, prezentująca liczne obiekty zabytkowe miasta.

Na budynek Villa Galicja składać się będzie 72 jedno-, dwu- i trzypokojowych lokali o powierzchni od 32 do 120 m2. Do jego wykonania zostaną użyte materiały, takie jak: drewno, szkło i aluminium. Teren inwestycji będzie ogrodzony i monitorowany. Do budynku przynależeć będzie garaż podziemny, skąd za pomocą windy będzie można dostać się na dowolne piętro inwestycji. Dodatkowe miejsca postojowe znajdować się będą przed budynkiem, przy czym część z nich zostanie osłonięta wiatą. Do Villa Galicja prowadzić będą dwie bramy wjazdowe, co zagwarantuje mniejszy ruch, a tym samym większe bezpieczeństwo na terenie obiektu.
Do każdego lokalu parterowego przypisany będzie ogródek, natomiast mieszkania na kondygnacjach I-III będą posiadać przestrzenne balkony. W lokalach na najwyższych piętrach zaprojektowano niezwykle ciekawe w adaptacji antresole, prowadzące na tarasy o powierzchni nawet do 74 m2.
W dzielnicy Prądnik Czerwony znajdują się liczne Zespoły Szkół (szkoły podstawowe, gimnazja i licea), a także 8 przedszkoli. W pobliżu budynku Villa Galicja zlokalizowane są centra handlowe – CH Krokus, Castorama i Obi, a także supermarket Alma. Nieopodal mieszczą się obiekty rekreacyjne, w tym kryty aquapark - Park Wodny, korty tenisowe i boiska oraz kompleks kinowy Multikino.

Czytaj więcej