Totalbud generalnym wykonawcą nowej inwestycji mieszkaniowej w Warszawie

2015-05-26 12:00
Nowa inwestycja mieszkaniowa przy ul. Kruszewskiego 2/6 w Warszawie. Inwestorem jest firma Aneo Development
Autor: Bulak Projekt Nowa inwestycja mieszkaniowa przy ul. Kruszewskiego 2/6 w Warszawie. Inwestorem jest firma Aneo Development

Spółka Totalbud wygrała przetarg na budowę nowej inwestycji mieszkaniowej, która powstanie przy ul. Kruszewskiego 2/6 w Warszawie. 6-kondygnacyjny budynek powstał w pracowni Bulak Projekt. Inwestorem jest firma Aneo Development.

Nowa inwestycja mieszkaniowa na Pradze-Południe w Warszawie

     Nowa inwestycja o nazwie Kruszewskiego 2 zlokalizowana będzie na Pradze-Południe, przy ulicy Ignacego Kruszewskiego 2/6, ok. 300 metrów od Ronda Wiatraczna. Obiekt zaprojektowany przez architektów z pracowni Bulak Projekt przewiduje 75 lokali mieszkalnych o powierzchni użytkowej od 30 do 76 m². Dostępne będą mieszkania 1, 2, 3 i 4-pokojowe. W każdym znajdzie się w balkon lub loggia. W podziemiach zaprojektowane zostały parkingi na 82 miejsca dla samochodów. Do budynku będzie można dostać się przez hol wejściowy. Prowadzi on do wewnętrznego dziedzińca, gdzie zaprojektowane zostały trzy odrębne wejścia do klatek schodowych.

Ponadto, budynek będzie wyposażony w lokale handlowo-usługowe zlokalizowane w parterze, od strony ulicy Majdńskiej. W ramach nowej warszawskeij inwestycji mieszkaniowej powstanie również zagospodarowanie terenu. Wśród zieleni powstaną alejki, mała architektura i plac zabaw dla najmłodszych. Zieleń pojawi się również na jednej z klatek schodowych – architekci zaprojektowali tam taras pokryty roślinnością ekstansywną.

Realizacja inwestycji ruszyła 12 lutego 2015. Obecnie generalny wykonawca – Totalbud – pracuje przy budowie fundamentów. Na terenie występuje grunt piaszczysty nawodniony. Z tego powodu fundamenty powstają w technologii białej wanny. Prace odbywają się w ścisłych granicach działki, zaś wykopy zabezpieczone są ścianką berlińską.

Budowa realizowana jest zgodnie z harmonogramem. Na działce A dobiega końca budowa stropu nad I piętrem. Prace mają zakończyć się pod koniec maja. Na działce B natomiast budowany jest strop nad parterem. Realizacja potrwa do 6 czerwca.  Na działce C powstały już płyty denne. Ten kwartał przeznaczony będzie na patio. Ostatecznie budynek zostanie oddany do użytku w stanie deweloperskim – „pod klucz” – latem 2016.
                              
Nazwa inwestycji: Inwestycja mieszkaniowa przy ul. Kruszewskiego 2/6
Adres inwestycji: Kruszewskiego 2/6, Praga-Południe, Warszawa
Inwestor: Aneo Development
Autor projektu architektonicznego: Bulak Projekt
Generalny wykonawca: Totalbud Sp. z o.o.
Początek realizacji: 12 luty 2015
Planowane oddanie do użytku: III kwartał 2016

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej