Soho Factory buduje w Warszawie nowe mieszkania. Kamion Cross przy Mińskiej 25 gotowy w 2014 roku

2013-10-28 14:23
Kamion Cross Soho Factory
Autor: WWAA Nowa inwestycja mieszkaniowa w Warszawie. Projekt architektoniczny budynku - pracowania architektoniczna WWAA. Generalnym wykonawcą jest SPS CONSTRUCTION. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na koniec 2014 roku

Projekt nowej inwestycji mieszkaniowej Kamion Cross w Soho Factory w Warszawie wykonali architekci z warszawskich pracowni Konkret i WWAA.

Kamion Cross to jeden z kilku budynków mieszkalnych planowanych na odnawianym przez Soho Factory poindustrialnym terenie na warszawskiej Pradze. W poprzemysłowym obszarze przeznaczonym głównie na działalności artystyczną, kulturalną, rozrywkową i biznesową teraz powstają także nowe mieszkania. Pierwszą inwestycją mieszkaniową był budynek Rebel One, w którym w tej chwili trwają prace wykończeniowe.

Inwestorem osiedla mieszkaniowego na Mińskiej 25 jest Soho Factory. Generalnym wykonawcą inwestycji Kamion Cross SPS CONSTRUCTION. W tej chwili w inwestycji Kamion Cross realizowany jest stan surowy, a zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na koniec 2014 roku.

Architekci z pracowni  WWAA i Konkret, które współpracują ze sobą przy realizacji osiedla mieszkaniowego na Mińskiej 25, zaprojektowali w Kamion Cross 174 mieszkania, o powierzchni od 20 do 70 m2. Są to głównie mieszkania dwu- i trzypokojowe, najmniej jest natomiast mieszkań czteropokojowych. Całkowita powierzchnia mieszkań to ponad 8500 m2. Na parterze, na powierzchni 700 m2, znajdą się lokale usługowe.

Bryła budynku Kamion Cross składa się z dwóch części – dłuższej z ośmioma kondygnacjami i przypominającej punktowiec o 11 kondygnacjach. 

Przy pracy nad projektem dla architektów ważne były przestrzenie zewnętrzne i wspólne, które mają wyróżniać budynek przy ul. Mińskiej 25. Koncepcja projektu zakłada próbę nadania zazwyczaj nieuporządkowanym balkonom ładu i porządku. Wybrane przez architektów siedziska, stoliki, donice a nawet karmniki dla ptaków mają usystematyzować elewację, ale jednocześnie nadać jej indywidualności. Charakterystyczne wsporniki balkonów nadadzą ciężkiej bryle dynamikę.

Budynek mieszkalny Kamion Cross

Adres inwestycji: Soho Factory, ul. Mińska 25, Warszawa
Autorzy projektu:
Konkret Architekci: Piotr Puścikowski, Piotr Zmarzłowski, Małgorzata Majzel, Dominika Tomaszewska, Małgorzata Lewandowska, Wojciech Kluk, WWAA: Marcin Mostafa, Natalia Paszkowska, Boris Kudlicka, Michał Kielian, Michał Bartnicki, Ewelina Mrozek, Magdalena Osiniak, Patrycja Arasim, Wiktoria Ginter
Inwestor: Soho Factory sp. z o.o.
Generalny wykonawca:
SPS CONSTRUCTION
Data powstania projektu: 2012
Planowany termin oddania do użytku: 2014

Czytaj więcej