Rusza Zielony Żoliborz

2010-01-25 10:28
Zielony Żoliborz
Autor: Open Architekci sp. z o.o.

Firma Unibep podpisała umowę na realizację budynku mieszkaniowego w Warszawie przy ulicy Rydygiera. Inwestorem jest spółka Zielony Żoliborz, należąca do grupy Turret. Wartość kontraktu wynosi 70,53 mln zł netto.

Przedmiotem zamówienia jest wybudowanie na podstawie dostarczonej dokumentacji technicznej budynku mieszkaniowego wielokondygnacyjnego Zielony Żoliborz - etap B w Warszawie. Całkowita powierzchnia nadziemna obiektu wyniesie 36 387 m2, powierzchnia użytkowa mieszkań zaś 20 059 m2.  W budynku znajdą się 303 mieszkania. Rozpoczęcie prac nastąpi w ciągu 7 dni od wejścia w życie umowy, zakończenie realizacji zaplanowano na 31 października 2011 r. Umowa wchodzi w życie pod warunkiem podpisania przez zamawiającego umowy kredytowej w sprawie finansowania budowy przedmiotowej inwestycji.

Projekt kompleksu mieszkaniowego Zielony Żoliborz powstał w warszawskiej pracowni Open Architekci. Docelowo inwestycja składać się będzie z czterech budynków o wysokości od 6 do 15 pięter. W ofercie znajdą się mieszkania od 36 do 150 m2.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej