Rusza I etap budowy osiedla Zajezdnia w Poznaniu

2015-12-30 14:47
Osiedle Zajezdnia Poznań
Autor: Eiffage Polska Budownictwo Osiedle Zajezdnia Poznań

Na terenie dawnej zajezdni tramwajowej w Poznaniu już niedługo powstanie nowe osiedle. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Eiffage Polska Budownictwo, natomiast inwestorem firma REF Eastern Opportunities.

W Poznaniu na osiedlu Jeżyce powstanie kompleks Zajezdnia Poznań – inwestycja mieszkaniowo-usługowo-biurowa. Pomiędzy ulicami Gajowa, Sienkiewicza, Kraszewskiego, Zwierzyniecka niebawem pojawią się nowoczesne kamienice z lokalami usługowymi na parterze oraz przytulnymi mieszkaniami na poddaszu. Pierwszy etap budowy rozpocznie się od strony ul. Kraszewskiego i obejmie realizację dwóch pięciopiętrowych obiektów. Powstanie tu 206 mieszkań dwu, trzy- i czteropokojowych, o powierzchni 36-130 m² oraz 22 lokale usługowe. Będą również podziemne garaże  i komórki lokatorskie. Budynki zostaną wykończone płytami okładzinowymi, aluminium i szkłem. Balkony będą miały szklane balustrady, ekrany i daszki. W pomieszczeniach klatek schodowych znajdą się przestronne windy i świetliki.    

Wszystkie budynki na osiedlu będą połączone podziemną halą garażową. Teren wokół nich zostanie zazieleniony, wyposażony w część rekreacyjną oraz plac zabaw dla dzieci. Pomiędzy budynkami powstaną dziedzińce.
 
Na terenie dawnej zajezdni tramwajowej znajdują się zabytkowe budynki hali oraz pomocnicze (budynek administracyjny i "Biały Domek"), które zostaną poddane renowacji i odpowiednio zagospodarowane, zgodnie z wytycznymi Miejskiego Konserwatora Zabytków.

Prace na budowie osiedla zakończą się w połowie 2017 roku.

Osiedle mBank w Łodzi
Autor: Eiffage Polska Budownictwo Osiedle Zajezdnia Poznań
mBank w Łodzi
Autor: Eiffage Polska Budownictwo Osiedle Zajezdnia Poznań
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej