Rusza I etap budowy osiedla Zajezdnia w Poznaniu

2015-12-30 14:47
Osiedle Zajezdnia Poznań
Autor: Eiffage Polska Budownictwo Osiedle Zajezdnia Poznań

Na terenie dawnej zajezdni tramwajowej w Poznaniu już niedługo powstanie nowe osiedle. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Eiffage Polska Budownictwo, natomiast inwestorem firma REF Eastern Opportunities.

W Poznaniu na osiedlu Jeżyce powstanie kompleks Zajezdnia Poznań – inwestycja mieszkaniowo-usługowo-biurowa. Pomiędzy ulicami Gajowa, Sienkiewicza, Kraszewskiego, Zwierzyniecka niebawem pojawią się nowoczesne kamienice z lokalami usługowymi na parterze oraz przytulnymi mieszkaniami na poddaszu. Pierwszy etap budowy rozpocznie się od strony ul. Kraszewskiego i obejmie realizację dwóch pięciopiętrowych obiektów. Powstanie tu 206 mieszkań dwu, trzy- i czteropokojowych, o powierzchni 36-130 m² oraz 22 lokale usługowe. Będą również podziemne garaże  i komórki lokatorskie. Budynki zostaną wykończone płytami okładzinowymi, aluminium i szkłem. Balkony będą miały szklane balustrady, ekrany i daszki. W pomieszczeniach klatek schodowych znajdą się przestronne windy i świetliki.    

Wszystkie budynki na osiedlu będą połączone podziemną halą garażową. Teren wokół nich zostanie zazieleniony, wyposażony w część rekreacyjną oraz plac zabaw dla dzieci. Pomiędzy budynkami powstaną dziedzińce.
 
Na terenie dawnej zajezdni tramwajowej znajdują się zabytkowe budynki hali oraz pomocnicze (budynek administracyjny i "Biały Domek"), które zostaną poddane renowacji i odpowiednio zagospodarowane, zgodnie z wytycznymi Miejskiego Konserwatora Zabytków.

Prace na budowie osiedla zakończą się w połowie 2017 roku.

Osiedle mBank w Łodzi
Autor: Eiffage Polska Budownictwo Osiedle Zajezdnia Poznań
mBank w Łodzi
Autor: Eiffage Polska Budownictwo Osiedle Zajezdnia Poznań
Czytaj więcej