Rokietnica zamiast Poznania

2008-05-16 18:38
rokietnica
Autor: brak danych

Poznaniacy coraz chętniej zasiedlają okoliczne gminy. Interesującą propozycję przygotowała dla nich gmina Rokietnica. Szacuje się, że po zrealizowaniu trwających tam inwestycji liczba mieszkańców zwiększy się aż o jedną trzecią.

Gmina Rokietnica położona jest na północ od Poznania, w pobliżu Pawłowicko-Sobockiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Mieszka w niej ok. 10 tysięcy osób. "W minionym roku oddaliśmy do użytku nowoczesną oczyszczalnię ścieków oraz przeprowadziliśmy gruntowną modernizację przedszkola, do którego uczęszcza obecnie około 250 dzieci" - mówi Bartosz Derech, wójt gminy Rokietnica. "Stale prowadzimy też prace nad rozbudową sieci wodno-kanalizacyjnej oraz ulepszamy sieć dróg gminnych" - dodaje wójt. Niedawno gmina uchwaliła studium zagospodarowania przestrzennego, co pozwoli na sprawniejszą organizację kolejnych projektów. W planach jest budowa nowego gimnazjum w Rokietnicy oraz nowoczesnej hali sportowej.
Do gminy przybywają już nie tylko nowi mieszkańcy, ale także nowi inwestorzy. Największą inwestycją jest budowane na 5-hektarowej działce Osiedle Kalinowe. Deweloperem jest firma Kalbud Deweloper. Na tym osiedlu 3-pokojowe mieszkanie o powierzchni 65 m2 można kupić za 262 tys. zł.

"Osiedle Kalinowe wyeksponuje dotychczas nieużyteczny teren. Zaplanowaliśmy tam zielone miejsce Rokietnicy, gdzie w czasie wolnym będzie można cieszyć się ekologicznymi walorami naszej okolicy" ­- informuje Bartosz Derech. Pierwszy etap inwestycji zostanie oddany do użytku w lipcu 2008 roku. Po zakończeniu drugiego etapu gminie przybędzie ok. tysiąc mieszkańców. Koszt inwestycji składającej się z trzech etapów wynosi ok. 80 mln zł. Projekt powstał w biurze architektonicznym Archymetria, a generalnym wykonawcą jest firma HOCHTIEF Polska Oddział Poz-Building.

Kolejną inwestycją realizowaną w gminie jest Osiedle Parkowe. Budująca je firma Forbud Development również planuje włączenie zieleni do zagospodarowania terenu. Jak komentuje Bartosz Derech: "Stawiamy na rozwój zrównoważony. Zajmiemy się intensywną rozbudową infrastruktury. Cały czas jesteśmy jednak otwarci na mniejsze inwestycje mieszkaniowe oraz rozwój budownictwa indywidualnego".

kwiecień 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej