Rezydencja Biała otrzymała finansowanie

2011-01-04 17:28
Rezydencja Biała
Autor: APA Markowski

Deweloper Yareal Polska podpisał umowę z bankiem PKO Bankiem Polskim na finansowanie projektu Rezydencja Biała w Warszawie. Planowany termin zakończenia inwestycji to IV kwartał 2012 r. Na chwilę obecną 30 procent mieszkań zostało sprzedanych.

- Podpisanie umowy na finansowanie inwestycji Rezydencji Biała stanowi gwarancję, że projekt powstanie zgodnie z harmonogramem, a pieniądze klientów będą bezpieczne. Stabilność prowadzonych przez Yareal inwestycji jest dla naszej firmy kluczowa. W trosce o komfort naszych klientów stosujemy rozwiązania finansowe, które zapewnią spokój oczekującym na odebranie kluczy do swoich mieszkań - mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

W ramach finansowania Rezydencji Biała PKO Bank Polski otworzył dla inwestycji Rachunek Wpływów Wydzielonych (RWW). Jest to system polegający na deponowaniu pieniędzy klientów na rachunku do momentu zakończenia inwestycji, podczas gdy bank wypłaca deweloperowi kolejne transze zgodnie z postępem prac na budowie. Taka procedura usprawnia także pozyskiwanie kredytów na zakup mieszkań przez klientów indywidualnych.

Rezydencja Biała powstaje w centrum Warszawy przy ul. Białej 3. W sześciopiętrowym budynku znajdzie się 77 mieszkań o powierzchni od 30 do 120 mkw. Większość mieszkań wyposażona będzie w loggię lub balkon a dla lokali znajdujących się na parterze zaplanowano oddzielone żywopłotami od przestrzeni wspólnej tarasy, które będą częścią zielonych ogródków.

Autorem projektu architektonicznego jest pracownia APA Markowski Architekci sp. z o.o. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Henpol z Lublina.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej