Czerska 18 - nowa inwestycja Eco Classic

2007-06-04 14:03

28 lipca 2003 r. ruszyła budowa nowej inwestycji warszawskiego dewelopera Eco Classic. W Warszawie, na Dolnym Mokotowie rozpoczną się prace ziemne pod Osiedle "Czerska 18". Osiedle będzie liczyć 450 mieszkań, a pierwszy etap budowy zostanie zakończony w IV kwartale 2004 roku.

Działka przy ul. Czerskiej 18 jeszcze przed kilkoma dniami była zmorą jej właściciela - firmy deweloperskiej Lech, która zamierzała tu wybudować duże osiedle mieszkaniowe. Jednak  trudności z finansowaniem inwestycji groziły klęską przedsięwzięcia już na samym starcie. W momencie kiedy firma zdążyła  przygotować projekt i otrzymała pozwolenie na budowę, zaczęły się poważne kłopoty. Inwestycją już w kwietniu 2003 roku zainteresowała się warszawska spółka Eco Classic. Deweloper ostatnimi laty mocno zintensyfikował swoje działania na Mokotowie. Tutaj powstały ostatnie trzy duże projekty: rezydencje "Pod Orłem", "Rezydencja Merliniego"  oraz "Apartamenty Przyorle". W ostatnim tygodniu lipca prezes Eco Classic - Wojciech Fabiński - zdecydował, że kolejnym projektem będzie "Czerska 18".
"Inwestycja była niedostatecznie przygotowana od strony finansowej. - mówi prezes Wojciech Fabiński  - Przez kilka miesięcy pracowaliśmy z bankami nad nowym modelem finansowania Udało nam się uzgodnić wszystkie szczegóły." 
Budynki staną na działce o powierzchni ok.1,5 ha powstałej po wyburzeniu starej zabudowy przemysłowej. Inwestor już otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę. Bankiem współpracującym z Eco Classic przy budowie osiedla będzie BPH PBK SA. Proces realizacji zostanie sfinansowany z kredytu powiązanego z rachunkiem escrow dla wpłacających zaliczki na mieszkania.
"To sprawdzony we wcześniejszych naszych przedsięwzięciach i ceniony przez klientów sposób zabezpieczenia  interesu nabywców mieszkań.  - mówi dyrektor sprzedaży Jacek Okuła - Uwiarygadnia on inwestycję, która tak długo czekała na realizację."
Na Osiedlu "Czerska 18" powstanie 450 lokali mieszkalnych, garaże podziemne oraz duży, zielony dziedziniec. Powierzchnia użytkowa mieszkań wyniesie przeszło 25 000 m2. Ilość kondygnacji w poszczególnych budynkach będzie się zawierała w przedziale od 5 do 9 poziomów. Większość mieszkań nie przekroczy 55 mpowierzchni. We frontowej części budynków od strony ulicy Czerskiej znajdzie się 1.200 m2 powierzchni handlowo-usługowej. "Stawiamy wysokie wymagania budowanym przez nas obiektom. Dbamy o utrzymanie standardów  właściwych dla naszych inwestycji. Pierwotny projekt pozostał oczywiście ten sam, jednak nieco zmodyfikowaliśmy rozkłady wnętrz  poprawiając ich funkcjonalność. Przede wszystkim zmniejszyliśmy liczbę lokali w poszczególnych budynkach na korzyść większej przestrzenności zespołu." - mówi prezes Fabiński.
Informacje o inwestycji oraz katalog mieszkań już w sierpniu br. zostaną zamieszczone na stronach internetowych dewelopera www.grupa-eco.com.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej