Program Mieszkanie Plus - BGK Nieruchomości S.A. i SARP nawiążą współpracę

2017-03-30 16:03
Mieszkanie gotowe nie sprzedane
Autor: Reas

Program Mieszkanie Plus będzie wspierany przez wybitnych architektów. Wszystko dzięki porozumieniu zawartym w podpisanym liście intencyjnym. Zakłada on współpracę zakłada współpracę BGK Nieruchomości z wybitnymi architektami, członkami Stowarzyszenia Architektów Polskich przy realizacji pilotażowych projektów rządowego programu Mieszkanie Plus.

Umowa BGKN i SARP
Autor: BGK Nieruchomości Prezes BGK Nieruchomości Mirosław Barszcz (od lewej) i prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich Mariusz Ścisło podpisali właśnie list intencyjny w sprawie współpracy

Program Mieszkanie Plus pozwoli stworzyć wzorcowe osiedle mieszkaniowe

List intencyjny zakłada, że BGK Nieruchomości i SARP będą współpracować przy konsultacjach optymalnych rozwiązań projektowych - architektonicznych i technologicznych - w projektowaniu wzorcowych osiedli mieszkaniowych realizowanych w ramach programu Mieszkanie Plus.

– W BGK Nieruchomości bardzo liczymy na owocną współpracę ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich. Zależy nam zwłaszcza na transferze wiedzy i doświadczeń przy realizowanych przez nas konkursach architektonicznych – powiedział Mirosław Barszcz, prezes BGK Nieruchomości S.A. – Jestem przekonany, że Stowarzyszenie, które zrzesza najlepszych w kraju profesjonalistów, udzieli nam wsparcia merytorycznego w realizacji poszczególnych etapów naszego programu mieszkaniowego – dodał.

SARP i BGK Nieruchomości będą współpracować w ramach programu Mieszkanie Plus

SARP pomoże Spółce w wypracowaniu propozycji najlepszych standardów budownictwa mieszkaniowego i ocenianiu ich innowacyjności. Udzieli także wsparcia przy rozstrzyganiu konkursów architektonicznych i urbanistycznych, organizowanych przez BGK Nieruchomości w ramach programu Mieszkanie Plus. Przedstawiciele SARP otrzymają ponadto możliwość udziału w pracach komisji konkursowej.

– SARP deklaruje swój udział w organizacji konkursów architektonicznych w programie Mieszkanie Plus oraz w konsultacjach przy wyborze optymalnych technologii – zapowiedział Mariusz Ścisło, prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich. – Cieszymy się, że możemy realizować tego typu projekty, tym bardziej, że są zgodne z naszą uchwałą podjętą przez Walne Zgromadzenie Delegatów z grudnia 2015 roku, na mocy której współpracujemy przy realizacji programów mieszkaniowych dbając o wysoką jakość architektury, przestrzeni i środowiska. Jesteśmy przekonani, że realizacja programu Mieszkanie Plus może przynieść dobre jakościowo rozwiązania przestrzenne i funkcjonalne, wzorem ubiegłowiecznego Bauhausu – dodał.

Zapisane w liście deklaracje mogą zaowocować podpisaniem przez BGK Nieruchomości i SARP dodatkowych umów i porozumień, precyzujących zakres wspólnych prac oraz wzajemne zobowiązania.

Dodajmy, że do 22 czerwca 2017 r. można zgłosić projekt w konkursie architektonicznym na koncepcję modelowego domu wielorodzinnego w programie „Mieszkanie Plus”. Rząd powierzył to przedsięwzięcie spółce BGK Nieruchomości, która przy organizacji tego konkursu architektonicznego współpracuje już z Izbą Architektów Rzeczpospolitej Polskiej i Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej. Patronem medialnym konkursu jest m.in. serwis Muratorplus.pl.

Więcej o konkursie architektonicznym BGK Nieruchomości

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej