Proekologiczne domy w Oazie Kampinos

2008-07-02 18:06
Oaza Kampinos
Autor: Kostrzewa PR

W okolicy Puszczy Kampinoskiej powstanie kompleks domów jednorodzinnych - Oaza Kampinos. Inwestycja proekologicznych domów z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi.

Przedsięwzięcie jest pierwsza wspólną realizacją dewelopera UBM i Babcock&Brown na polskim rynku. Na działce o powierzchni 32 hektarów, graniczącej z Kampinoskim Parkiem Narodowym powstanie 148 domów jednorodzinnych i 62 bliźniacze o powierzchni od ok.160 do 240 m2.

Wszystkie obiekty będą wyposażone w systemy solarne oraz kotły kondensacyjne. Kolektory słoneczne czerpią energię bezpośrednio ze środowiska, a ich praca nie powoduje degradacji otoczenia naturalnego. Zalety zestawów solarnych to: niskie koszty eksploatacji, wysoka efektywność i elastyczny wygląd urządzeń. Latem w domu jednorodzinnym prawie całe zapotrzebowanie na ciepłą wodę może być pokryte za pomocą energii słonecznej.

Proekologiczne domy, zaprojektowane przez zespól architektów UBM, powstaną w IV etapach.
W I etapie zostanie wybudowanych 49 domów. Każdy z nich znajdować się będzie na zadrzewionej działce o powierzchni od ok. 800 do 1500 m2. Rozpoczęcie budowy tego etapu zaplanowano na wrzesień 2008 roku. Pierwsze domy mają być gotowe latem 2009 roku.
Na terenie Oazy Kampinos zaplanowano także place zabaw dla dzieci, przedszkole, budynek komercyjny, fitness club i korty tenisowe.

Zakończenie całej inwestycji Oaza Kampinos zaplanowano na koniec 2012 roku.

czerwiec 2008

Czytaj więcej