Pomysł na Nowe Powiśle

2009-06-10 18:19
Nowe Powiśle
Autor: APA Kuryłowicz & Associates

Nowe Powiśle to pierwsza inwestycja firmy Menolly w Polsce. Jej realizacja przebiega w dwóch etapach.

W pierwszej fazie powstanie 298 wysokiej jakości mieszkań, apartamentów i penthousów. Mieszkańcy Nowego Powiśla będą mieli do dyspozycji dwupoziomowy garaż podziemny na ponad 400 samochodów. Na parterze nowych budynków znajdzie się przestrzeń komercyjna. Cały zespół powstanie w oparciu o wysokiej jakości materiały - granit, marmur, piaskowiec, egzotyczne drewno i szkło to tylko niektóre surowce użyte do wykończenia budynków mieszkalnych. Projekt kompleksu powstał w pracowni APA Kuryłowicz & Associates. Generalnym wykonawcą tego etapu jest firma Warbud. Prace budowlane rozpoczęły się w marcu 2008 r., a ich zakończenie planowane jest na koniec 2010 r.

Nowe Powiśle
Autor: APA Kuryłowicz & Associates W pierwszym etapie powstanie 298 mieszkań

Drugi etap inwestycji obejmował będzie rewitalizację zabytkowych obiektów Elektrociepłowni Powiśle, którą uruchomiono na początku XX wieku. W odrestaurowanych wnętrzach dawnego zakładu znajdzie się ekskluzywna galeria handlowa, galerie sztuki i restauracje. Obok zabytkowych budynków, powstaną nowe, a wśród nich luksusowy hotel z zapleczem SPA i centrum fitness oraz budynki biurowe z powierzchnią klasy A. Realizacja II etapu przebiegać będzie pod nadzorem Biura Konserwatora Zabytków. Ostatnie budynki mają zostać oddane do użytku w 2012 r.

Nowe Powiśle
Autor: Menolly Poland W II etapie odrestaurowane zostaną zabytkowe obiekty Elektrociepłowni Powiśle oraz powstaną zupełnie nowe budynki

Nowe Powiśle ma szansę stać się jedną z wizytówek Warszawy. Wspólnie z Biblioteką Uniwersytetu Warszawskiego, powstającym Centrum Nauki Kopernik, a także planowanymi budynkami Akademii Sztuk Pięknych stanowić będzie o obliczu całej dzielnicy.

Czytaj więcej