Pomiędzy wodą a niebem

2008-09-19 13:55

Polacy chcą mieszkać coraz wyżej. Na wysokościach między innymi szukają prywatności - bez widoku na okno sąsiada. Coraz częściej nowo budowane budynki mieszkalne "przytulają się" do parków, lasów, jezior czy rzek - byle bliżej natury, bo to kolejna potrzeba. Dlatego z wrocławskiego kompleksu Angel Wings, tak jak zapowiadano wcześniej, wyrosną dwie wysokie wieże. Spółka Wings Development uzyskała właśnie pozwolenie na budowę.


"Pierwsza wieża będzie miała 43 piętra, co dokładnie daje 160 m wysokości. Elewację stworzą całościenne przeszklone fasady wykonane na podkonstrukcji aluminiowej. Charakterystyczne załamania wieży mają za zadanie ograniczyć bezpośrednie działanie promieni słonecznych" - wyjaśnia Marcin Trzciński, dyrektor sprzedaży Wings Development. "Na parterze wieży, oprócz apartamentów powstaną również lokale usługowe. Od strony piazzy oraz nadbrzeża Oławy planowana jest duża kawiarnia z tarasem widokowym" - dodaje.
Wieża pomieści około 220 luksusowych apartamentów o powierzchni 28-130 m2 z możliwością łączenia, wysokich na trzy metry. W większości będą to apartamenty 1-3 pokojowe. W wysokościowcu zostanie wprowadzony system inteligentnego budynku, który umożliwi zarządzanie oświetleniem wewnętrznym w apartamentach, sterowanie dźwiękiem, roletami zewnętrznymi oraz sterowanie indywidualną klimatyzacją. Rozpoczęcie budowy pierwszej wieży planowane jest na przełom lat 2008/2009.
Roboty budowalne na terenie kompleksu trwają od 1 październka 2007 roku. Inwestor ma już za sobą prace archologiczne, wyburzenia budynków po porzednich włascicielach oraz stawanie ścian szczelinowych. W tej chwili prwadzone są roboty ziemne pod 3-poziomowy parking podziemny na 1700 miejsc.
Inwestor wybrał już generalnego wykonwcę obiektu. Została nim spółka Mota-Engil Polska, należąca do międzynmarodowego koncernu Mota-Engil SA.
Angel Wings to luksusowy kompleks apartamentowo-komercyjny budowany przy ulicy Walońskiej, zaledwie 10 minut piechotą od wrocławskiego rynku. Na nabywców czeka ponad 1200 prestiżowych apartamentów z widokiem na nadrzeczną promenadę i zielone pasaże. Oddanie do użytku całości nastąpi pod koniec 2011 roku. Szacuje się że inwestycja wyniesie powyżej miliarda złotych.

 

 

wrzesień 2008

Czytaj więcej