Pod Grotą Twardowskiego

2009-05-05 13:28
Osiedle Pod Grotą Twardowskiego
Autor: Skanska Pięcioklatkowy budynek A będzie liczył 65 mieszkań. Jednoklatkowe budynki B i C będą miały po 15 lokali.

Skanska zakończyła stan surowy zamknięty budowy osiedla mieszkaniowego Pod Grotą Twardowskiego w Krakowie. Zespół mieszkaniowy, zlokalizowany przy ul Tynieckiej 43, zostanie oddane do użytku w III kwartale 2009 roku.

Na osiedlu zaprojektowano trzy 4-kondygnacyjne budynki o łącznej liczbie 96 mieszkań. Powierzchnia lokali będzie się wahać od 31 do 90 m2. Układ konstrukcyjny umożliwi indywidualne kształtowanie wnętrz oraz łączenie mieszkań. Część pomieszczeń w budynkach została zaplanowana na potrzeby osób niepełnosprawnych. Największe mieszkania typu penthouse z rozległymi tarasami oraz dodatkową instalacją kominkową zlokalizowane będą na III piętrze. Całość kompleksu zostanie ogrodzona i wyposażona w system monitoringu.

W projektowaniu zespołu kierowano się zasadą wkomponowania zabudowy w otaczającą zieleń, jak najlepszym nasłonecznieniem mieszkań oraz otwarciem widokowym jak największej ich liczby na tereny zielone wzdłuż Wisły - ukazując na sąsiednim brzegu Zespół Klasztorny Kamedułów, Las Wolski, Kopiec Kościuszki oraz Skały Twardowskiego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej