Osiedle z duszą

2008-07-07 10:58
Osiedle Ulanskie
Autor: Wellington

Już za rok spółka Agrobex odda do użytku luksusowe apartamenty oparte na murach dawnych koszarów wojskowych. Osiedle powstanie w rejonie ulic: Grunwaldzkiej, Wojskowej i Ułańskiej w Poznaniu.

Obiekt powstaje w koszarach legendarnego 15 Pułku Ułanów Poznańskich, gdzie 90 lat temu, miała miejsce spektakularna akcja zajęcia  pruskich koszar w rozpoczętym dzień wcześniej Powstaniu Wielkopolskim.

Historycznych miejsc w Poznaniu było więcej -  wykorzystano je  na magazyny lub na potrzeby parkingów czy marketów.
Tym razem deweloper stara się rewitalizować stare mury cegła po cegle, zadbał także o drzewa rosnące na osiedlu. Układ budynków, architektura, a nawet elewacje i materiały budowlane również nawiązują do minionej epoki. Wszystkie działania prowadzone są pod okiem konserwatora zabytków.

Osiedle Ułańskie składa się z dwóch części: nowoczesnych budynków mieszkalnych, częściowo już zamieszkałych oraz luksusowych apartamentów, które budowane są na planie i murach zabytkowych koszar ułańskich.
W sumie powstanie tu 50 apartamentów jedno- i dwupoziomowych o wysokim standardzie i metrażu od 60 do ponad 160 m2. Każdy z nich będzie miał przypisane miejsce postojowe w podziemnym garażu.
Całkowita powierzchnia działki na, której powstaje Osiedle Ułańskiego (obejmująca budynki 1A, 1C, 1E, 2, 3, 3A i apartamenty) to 3,5888 ha.

W inwestycji przewidziano również miejsce na lokale handlowo-usługowe. Ich metraże to przedział od 30 m2 do ponad 200 m2. W planach jest jeden dodatkowy lokal o powierzchni prawie 700 m2 jednak nie ma on jeszcze swojego ostatecznego przeznaczenia.

Całe Osiedle Ułańskie jest nowocześnie urządzone i monitorowane. Powstał bezpieczny plac zabaw, a ogrzewanie odbywa się poprzez stację wymiennikową. Takie rozwiązania mają zapewnić komfortowe warunki dla mieszkańców.
W niedalekiej odległości Ułańskiego znajdują się dwa Parki Miejskie, pływalnia, restauracja, kina i teatry.
Projekt wykonała firma Panta Rhei. Planowany termin oddania obiektu do użytku to kwiecień 2009.

lipiec 2008

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej