Osiedle mieszkaniowe Nowe Winogrady. Kamień węgielny wmurowany

2012-06-13 12:13
Osiedle mieszkaniowe Nowe Winogrady, Poznań. Wmurowanie kamienia węgielnego
Autor: Murapol SA Osiedle mieszkaniowe Nowe Winogrady - wizualizacja

Na początku 2013 roku, w Poznaniu zostanie wybudowane osiedle mieszkaniowe Nowe Winogrady. Wmurowano juz kamień węgielny pod wielorodzinny kompleks mieszkaniowy. W pierwszym etapie inwestycji zostanie oddanych 231 mieszkań.

Od 2011 roku w Pozaniu w pobliżu dolin Warty i terenów rekreacyjnych Cytadeli budowane jest osiedle mieszkaniowe Nowe Winogrady. Aktualnie generalny wykonawca, Murapol zakończył już budowę fundamentów i podziemnego garażu. Tym samym 12 czerwca został podpiany akt erekcyjny i wmurowany kamień węgielny.

Przeczytaj również: Poznańskie osiedle Batory II. Na budynku zawisła wiecha

Osiedle Nowe Winogrady w budowie

Osiedle Nowe Winogrady to wielkorodziny kompleks. Obiekt będą tworzyły cztery budynki o wysokości od 3 do 8 kondygnacji. Przyszli lokatorzy będą mieli do dyspozycji kawalerki (mieszkania od 25 m2) oraz mieszkania dwu i trzypokojowe, które będą miały odpowiednio od 35 i 52 m2 powierzchni. Dodatkowo, deweloper wybuduje mieszkania o powierzchni powyżej 100 m2 z widokiem na panoramę miasta.
Wszystkie lokalne będą miały duży taras, balkon lub ogródek. Obiekt będzie miał podziemną halę garażową a budynki mieszkalne cichobieżne windy. Frontowa elewacja budynku będzie miała rozgległe przeszklenia, natomiast z drugiej strony zabudowy znajdą się dwa ozdobione zielenią patia i plac zabaw dla dzieci. Część parterową osiedla zajmą lokale handlowo-usługowe. Realizacja jest największą inwestycją mieszkaniową budowaną obecnie w Poznaniu. Pierwsze nowo budowane mieszkania mają zostać oddane lokatorom w I kwartale 2013 roku. Cały kompleks zostanie ukończony w 2015 roku.

Osiedle mieszkaniowe Nowe Winogrady, Poznań. Wmurowanie kamienia węgielnego
Autor: Murapol SA Aleksander Luchowski, dyrektor operacyjny Murapolu podpisuje akt erekcyjny

Osiedle mieszkaniowe Nowe Winogrady

Nazwa: osiedle Nowe Winogrady
lokalizacja: Poznań, ul. Hawelańska, woj.wielkopolskie
liczba mieszkań: 231
stan inwestycji: realizowana
realizacja: 2011-2013 (I etap)

Inwestor: Murapol SA
Projekt architektoniczny: pracownia architektoniczna Archymetria z Lubonia
Generalny wykonawca: Murapol SA.

Czytaj więcej