Poznańskie osiedle Batory II. Na budynku zawisła wiecha

2012-06-05 14:20
Osiedle Batory II
Autor: UWI Inwestycje SA Osiedle Batory II. Wiecha na jednym z budynków

W grudniu 2012 roku, zostaną oddane do użytku nowe mieszkania w Poznaniu. Lokale budowane są w ramach osiedla Batory II. Generalny wykonawca zakończył już roboty konstrukcyjne i na jednym z budynków zawieszono wiechę. Elewacja obiektów mieszkalnych będzie wykonana z elementów ceramicznych. Projekt architektoniczny osiedla opracowała pracownia APA Wojciechowski.

W północnej części Poznania na Piątkowie od listopada ubiegłego roku, budowane jest osiedle Batory II. Generalny wykonawca, Pekabud Morasko, zakończył prace konstrukcyjne i tym samym na jednym z budynków zawisła wiecha. Nowo budowane mieszkania w Poznaniu mają zostać oddane pierwszym lokatorom już w grudniu.

Przeczytaj również: Energooszczędność w polskim wydaniu. Nie opłaca się budować energooszczędnie?

Osiedle mieszkaniowe Batory II w budowie

Aktualnie prowadzone są prace związane z wylewaniem betonowych posadzek i tynkowaniem pomieszczeń. W kolejny etapie budowy wykonawca zamontuje drewnianą elewację o podwyższonej izolacyjności akustycznej. Warto zaznaczyć, że budynki, które będą tworzyć osiedle Batory II, będą miały ściany zewnętrzne i wewnętrzne wykonane z ceramicznych elementów. Takie rozwiązanie wpłynie na podwyższenie parametrów izolacji termicznej i akustycznej obiektu. Wykonawca zakończył również budowę podziemnej hali garażowej na 99 miejsc postojowych.

Nowe mieszkania w Poznaniu

Osiedle mieszkaniowe Batory II, będą tworzyły dwa budynki -trzy i pięciokondygnacyjny. W pierwszym znajdzie się 20 mieszkań a w drugim 87. Łącznie w obiektach znajdzie się 107 lokali. Mieszkania, które będą miały powierzchnie od 24 do 80 m2 powierzchni będą wyposażone w windy obsługujące podziemną halę garażową pod każdym z budynków.

Osiedle Batory II

Nazwa: osiedle mieszkaniowe Batory II
lokalizacja: ul. Marii Dąbrowskiej, Poznań (Piątkowo), woj. wielkopolskie
liczba mieszkań: 107
stan inwestycji: realizowana
realizacja: listopad 2011- grudzień 2012

Inwestor: UWI Inwestycje SA
Projekt architektoniczny: Autorska Pracownia Architektoniczna APA Wojciechowski
Generalny wykonawca: Pekabud Morasko.

Czytaj więcej