Osiedle Książęce w Katowicach

2009-05-22 19:19
Osiedle Książęce
Autor: Energomontaż Południe Osiedle Książęce - dziedziniec

Inwestorem nowego powstającego osiedla jest firma CK MODUS Sp. z o.o. (Grupa kapitałowa Energomontaż-Południe S.A.). Osiedle Książęce mieści się w Katowicach Ligocie, przy ul. Piotrowickiej, oddalonej o 8 km od centrum.

Budowa osiedla rozpoczęła się w kwietniu ubiegłego roku, wg planu ma się zakończyć w grudniu 2009 r. Osiedle Książęce jest realizowane w III etapach. Pierwszy etap obejmuje budowę 22 czterokondygnacyjnych budynków mieszkalnych. Osiedle Książęce jest jedną z inwestycji o nieco wyższym standardzie ze względu na jego lokalizację - w południowej dzielnicy Katowic, która jest uważana za bardzo atrakcyjną.
Osiedle Książęce jest także ciekawe pod względem architektury. Projekt inwestycji zdecydowanie wychodzi naprzeciw tendencjom architektonicznym - domy o płaskich dachach i białych elewacjach rozrzeźbione są loggiami, wykuszami i tarasami. Jasne tynkowane elewacje skontrastowano z detalem z drewna - ażurowymi żaluzjami loggii. Osiedle spełnia także wymagania stawiane przez klientów względem bezpieczeństwa, które ma zapewnić całkowite ogrodzenie terenu, monitoring oraz całodobowa ochrona. Na terenie całego kompleksu zaprojektowano również elementy małej architektury oraz wiele zieleni. Zdaniem firmy Energomontaż Południe, umiejscowienie w sąsiedztwie terenów zielonych jest największą zaletą osiedla.

Dodatkowym atutem położenia osiedla jest dobrze rozwinięta infrastruktura dzielnicy, a także dostępność placówek edukacyjnych (przedszkole, szkoły) i opieki zdrowotnej oraz licznych punktów usługowych i handlowych. Budowa I etapu osiedla zakończy się w grudniu 2009 r.

Osiedle Książęce
Autor: Energomontaż Południe Lokalizacja Osiedla Książęcego - Katowice, ul. Piotrowicka
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej