Osiedle Kalinowe w Poznaniu: zakończony III etap inwestycji

2010-08-05 17:40
Osiedle Kalinowe, III etap zakończony
Autor: ARW IMAGE Cena metra kw. mieszkania w tym etapie wynosiła 3600 zł netto w północnej części budynków i 3700 zł netto w południowej.

Kalbud Deweloper zakończył realizację III etapu budowy osiedla Kalinowego. W dwóch nowych budynkach, znajdujących się w centrum całej inwestycji, oprócz mieszkań powstała również powierzchnia handlowa.

Prace nad zakończonym właśnie III etapem rozpoczęto w sierpniu 2009 roku. W dwóch dwupiętrowych blokach jest w sumie 40 mieszkań o metrażu 40-75 m2, które znalazły już swoich nabywców. Parter budynków przeznaczono na powierzchnię handlowo-usługową, która zajmuje ponad 1200 m2.

– Trzeci etap możemy uznać za oficjalnie zakończony. Nadzór budowlany dokonał już odbioru technicznego, dlatego już w najbliższych dniach klienci otrzymają klucze do swoich mieszkań i lokali usługowych – mówi Tomasz Wnuk, dyrektor ds. handlowych Kalbud Deweloper.

Już niedługo wokół centralnego placu pojawią się inne punkty usługowe. Większość dostępnej powierzchni handlowej znalazła już swoich nabywców lub dzierżawców.

– Decydując się na zamieszkanie pod miastem, klienci biorą pod uwagę całą infrastrukturę osiedla. Dlatego już na etapie projektowania, wyznaczyliśmy miejsce pod lokale handlowo-usługowe, które pozwalają w szybki sposób zrealizować podstawowe potrzeby. To niewątpliwie pozwala zaoszczędzić czas, a także wpływa na komfort życia – tłumaczy T. Wnuk.

Generalnym wykonawcą osiedla Kalinowego jest Hochtief Polska.
Obecnie na terenie Kalinowego trwają prace budowlane związane z IV i V etapem, których zakończenie przypada odpowiednio na wrzesień i grudzień tego roku. W związku z tym, jeszcze w 2010 r., na osiedlu powstanie kolejnych 108 mieszkań. Oprócz obecnie budowanych obiektów, w 2011 r. w ramach ostatniego VI etapu, wzniesione zostaną jeszcze tylko dwa budynki, w których znajdzie się 48 mieszkań.

Osiedle jest ogrodzone, oświetlone i monitorowane, a obok niego deweloper wybudował już park spacerowo-zabawowy dla dzieci. Kalinowe wyposażone jest również w automatyczne nawadnianie trawników oraz podziemne zbiorniki na odpady. Dla młodych rodzin ważny jest również fakt, iż kupując mieszkanie na osiedlu Kalinowym mogą skorzystać z kredytów z państwową dopłatą i zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Osiedle Kalinowe, III etap zakończony
Autor: ARW IMAGE PR
Czytaj więcej