Kolejny etap osiedla Kalinowego

2009-05-12 18:23
Osiedle Kalinowe
Autor: materiały od agencji ARW Image Public Relations

Kalbud Deweloper rozpoczyna realizację III etapu osiedla Kalinowego w podpoznańskiej Rokietnicy. Mieszkania będzie można kupić już za 3600 zł netto za mkw.

Realizację osiedla Kalinowego deweloper rozpoczął w 2007 r. Powstało wówczas 192 mieszkania. Latem 2008 r. inwestor przystąpił do II etapu. W jego ramach zostało wybudowanych 36 mieszkań. W czerwcu nabywcy będą mogli się już do nich wprowadzić. "Na tę chwilę pozostało nam 17 wolnych lokali do odbioru niemal od ręki. Wszystkie są w cenie 3990 zł netto za mkw." – mówi Tomasz Wnuk, dyrektor ds. handlowych w Kalbud Deweloper.

Obecnie inwestor rozpoczyna budowę III etapu. Powstanie w sumie 40 mieszkań o metrażu od 44 do 75 mkw. oraz 1220 mkw. powierzchni handlowej i usługowej na parterze budynków, a także "rynek" z deptakiem i fontanną w centralnej części osiedla.

Osiedle jest ogrodzone, oświetlone i monitorowane, a obok niego deweloper wybudował park spacerowo-zabawowy dla dzieci. Kalinowe wyposażone jest również w automatyczne nawadnianie trawników oraz podziemne zbiorniki na odpady. Na terenie inwestycji znajduje się zieleń, między blokami poprowadzone są brukowane ulice i chodniki.

Wykonawcą inwestycji jest firma Hochtief Polska. Budynki są małe, dwupiętrowe, wykończone modrzewiem syberyjskim,  do wszystkich mieszkań przynależy balkon. "W ramach III etapu osiedla Kalinowego oferujemy jedne z najtańszych mieszkań na rynku. Ceny w północnej części budynków wynoszą 3600 zł, a w południowej 3700 zł netto za mkw. 2-pokojowe mieszkanie o powierzchni 52 mkw. można więc u nas kupić już za 200 tys. zł i jest to cena z podatkiem. Biorąc pod uwagę infrastrukturę, standard wykonania i lokalizację, to najlepsza oferta na wielkopolskim rynku" – mówi T. Wnuk. Przedstawiciel dewelopera potwierdza także, że niższe ceny w III etapie, to efekt spadku cen materiałów budowlanych oraz mniejszych kosztów wykonania, niż to miało miejsce przed zawirowaniami na rynku budowlanym.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej