Osiedle Arkadia. Inwestycja Dolcan w centrum Szczecina

2012-04-16 13:29
Osiedle Arkadia
Autor: Dolcan Osiedle Arkadia w centrum Szczecina

Osiedle mieszkaniowe Arkadia zlokalizowane jest w centrum Szczecina. Inwestycję firmy Dolcan wyróżnia oryginalna architektura. Budynek mieszkalny w kształcie dziobu statku dobrze wpisuje się w krajobraz tej częsci miasta. Osiedle Arkadia to miejsce dla tych, którzy chą mieć wszystko w zasięgu reki.

Arkadia. Budynek mieszkalny w kształcie statku

Arkadia to 7-kondygnacyjny budynek mieszkalny o charakterystycznym kształcie. Na uwagę zasługuje oryginalna architektura, dzięki której inwestycja dobrze wpisuje się w portowy krajobraz miasta. Strzelisty i wysunięty dach budynku przypomina dziób okrętu. Kolor granitu i złote elementy fasady dodatkowo nadają obiektowi barwy morza.

W budynku dostępne są mieszkania o powierzchni od 43 do 139 mkw. Kawalerki, a także mieszkania 2- i 3-pokojowe. Największy dostępny lokal to loft, który znajduje się na najwyższym piętrze, a do którego bezpośrednio wjeżdza specjalna winda. Osiedle mieszkaniowe Arkadia przystosowane jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Na parterze oraz w części podziemnej mieszczą się lokale handlowo-usługowe, dzięki czemu mieszkańcy Arkadii mają w swoim zasięgu nie tylko dostęp do kultury i rozrywki, jakie oferuje ta część miasta, ale też sklepy i punkty usługowe bez wychodzenia z budynku – mówi Alicja Dolińska, dyrektor działu marketingu i reklamy z firmy Dolcan.

Osiedle Arkadia. Mieszkania w centrum Szczecina

Lokalizacja Osiedla Arkadia jest jednym z głównych atutów inwestycji firmy Dolcan w Szczecinie. Budynek usytuowany jest w samym centrum miasta przy ul. Małkowskiego 30, tuż obok klimatycznego pasażu Bogusława i Bramy Portowej.

– Arkadii bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie. Osoby lubiące bliskość natury mogą udać się w strefę rekreacji, do pobliskiego parku z placem zabaw przy ul. Św. Wojciecha. W niewielkiej odległości od osiedla mieści się również centrum handlowe Kaskada, największe w Szczecinie. Tu wszędzie jest blisko – mówi przedstawiciel z firmy Dolcan.

W pobliżu budynku mieszkalnego mieści się kino Pionier, najstarsze kino w Europie. Mieszkańcy mogą korzystać również z licznych kawiarni, restauracji i sklepików. W pobliżu inwestycji zlokalizowane są także dwie uczelnie wyższe.

Kupno mieszkania w Szczecinie, to dobra okazja do inwestycji w nieruchomości. Jak mówią eksperci, coraz więcej Polaków decyduje się na zakup nieruchomości pod wynajem, a województwo zachodniopomorskie z racji bliskości Morza Bałtyckiego i innych akwenów wodnych przoduje w tym segmencie.

Czytaj więcej