Osiedle Arkadia. Inwestycja Dolcan w centrum Szczecina

2012-04-16 13:29
Osiedle Arkadia
Autor: Dolcan Osiedle Arkadia w centrum Szczecina

Osiedle mieszkaniowe Arkadia zlokalizowane jest w centrum Szczecina. Inwestycję firmy Dolcan wyróżnia oryginalna architektura. Budynek mieszkalny w kształcie dziobu statku dobrze wpisuje się w krajobraz tej częsci miasta. Osiedle Arkadia to miejsce dla tych, którzy chą mieć wszystko w zasięgu reki.

Arkadia. Budynek mieszkalny w kształcie statku

Arkadia to 7-kondygnacyjny budynek mieszkalny o charakterystycznym kształcie. Na uwagę zasługuje oryginalna architektura, dzięki której inwestycja dobrze wpisuje się w portowy krajobraz miasta. Strzelisty i wysunięty dach budynku przypomina dziób okrętu. Kolor granitu i złote elementy fasady dodatkowo nadają obiektowi barwy morza.

W budynku dostępne są mieszkania o powierzchni od 43 do 139 mkw. Kawalerki, a także mieszkania 2- i 3-pokojowe. Największy dostępny lokal to loft, który znajduje się na najwyższym piętrze, a do którego bezpośrednio wjeżdza specjalna winda. Osiedle mieszkaniowe Arkadia przystosowane jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Na parterze oraz w części podziemnej mieszczą się lokale handlowo-usługowe, dzięki czemu mieszkańcy Arkadii mają w swoim zasięgu nie tylko dostęp do kultury i rozrywki, jakie oferuje ta część miasta, ale też sklepy i punkty usługowe bez wychodzenia z budynku – mówi Alicja Dolińska, dyrektor działu marketingu i reklamy z firmy Dolcan.

Osiedle Arkadia. Mieszkania w centrum Szczecina

Lokalizacja Osiedla Arkadia jest jednym z głównych atutów inwestycji firmy Dolcan w Szczecinie. Budynek usytuowany jest w samym centrum miasta przy ul. Małkowskiego 30, tuż obok klimatycznego pasażu Bogusława i Bramy Portowej.

– Arkadii bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie. Osoby lubiące bliskość natury mogą udać się w strefę rekreacji, do pobliskiego parku z placem zabaw przy ul. Św. Wojciecha. W niewielkiej odległości od osiedla mieści się również centrum handlowe Kaskada, największe w Szczecinie. Tu wszędzie jest blisko – mówi przedstawiciel z firmy Dolcan.

W pobliżu budynku mieszkalnego mieści się kino Pionier, najstarsze kino w Europie. Mieszkańcy mogą korzystać również z licznych kawiarni, restauracji i sklepików. W pobliżu inwestycji zlokalizowane są także dwie uczelnie wyższe.

Kupno mieszkania w Szczecinie, to dobra okazja do inwestycji w nieruchomości. Jak mówią eksperci, coraz więcej Polaków decyduje się na zakup nieruchomości pod wynajem, a województwo zachodniopomorskie z racji bliskości Morza Bałtyckiego i innych akwenów wodnych przoduje w tym segmencie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej