Oaza Kampinos - nowa inwestycja UBM

2009-11-05 12:21
Oaza Kampinos
Autor: materiały od agencji Kostrzewa PR Jedną z głównych zalet wyróżniających Projekt „Oaza Kampinos” jest lokalizacja – sąsiedztwo Kampinoskiego Parku Narodowego, uznanego przez UNESCO za Światowy Rezerwat Biosfery i europejską ostoję ptaków

Oaza Kampinos – ruszyła budowa proekologicznych domów przy Puszczy Kampinoskiej. Firma UBM realizuje projekt proekologicznych domów. W bliskim sąsiedztwie Puszczy Kampinoskiej, nazywanej "Zielonymi płucami Warszawy", ruszyła budowa osiedla Oaza Kampinos.

W pierwszym etapie inwestycji realizowanej przez UBM powstanie 49 proekologicznych domów jednorodzinnych i bliźniaczych. Zrealizowanych zostanie 7 typów domów o powierzchniach od 196 do 231 m2 na częściowo zalesionych działkach, o powierzchniach od 800 do 1625 m2. Na terenie Oazy Kampinos znajdować się będą także korty tenisowe, fitness club, portiernia, budynek komercyjny, place zabaw oraz przedszkole. Pierwsze domy zostaną oddane do użytku na przełomie I i II kwartału 2011 roku.
Na specjalny charakter Oazy Kampinos składa się nie tylko jej lokalizacja, ale także sposób realizacji. Zastosowane zostaną technologie i rozwiązania służące ograniczeniu zużycia energii i podnoszące efektywność systemów grzewczych.
Budynki zostaną wyposażone między innymi w systemy solarne. Inwestor zapewnił każdemu nabywcy: drewniane okna o wysokiej izolacyjności cieplnej, drewniane parapety wewnętrzne, kamienne parapety zewnętrzne, rolety zabezpieczające przed włamaniem oraz drzwi wejściowe wyposażone w systemy antywłamaniowe. Brama garażu oraz brama wjazdowa będą sterowane automatycznie.

Wszystkie budynki wykorzystywać będą niekonwencjonalne źródła energii.

- Już teraz, przy stale rosnących kosztach energii, sprawa ogrzewania budynków i ciepłej wody ma zasadnicze znaczenie dla osób kupujących mieszkania i domy. Dlatego też budynki w Oazie Kampinos zostały wyposażone w kolektory słoneczne, które będą czerpać energię bezpośrednio ze środowiska, a ich praca nie spowoduje degradacji otoczenia naturalnego. Ponadto do zalet zestawów solarnych zaliczyć należy niskie koszy eksploatacji, jak i wysoką efektywność. Latem w domu jednorodzinnym prawie całe zapotrzebowanie na ciepłą wodę może być pokryte za pomocą energii słonecznej - mówi Sebastian Vetter, członek zarządu UBM.

Niektóre budynki będą zasilane energią cieplną pochodzącą z pomp ciepła.
Kontakt z naturą a zarazem łatwy dojazd do centrum Warszawy (30 km) to kolejne atuty powstającej inwestycji. Ponadto duża ilość szlaków turystycznych oraz ścieżki rowerowe i biegowe trasy narciarskie sprawiają, że inwestycja zyskuje szczególnie w oczach rodzin z dziećmi. Dodatkowo w okolicy odwiedzić można liczne zabytki, jak twierdza Modlin, muzeum w Żelazowej Woli, kościół w Brochowie, pałac w Lesznie czy też miejsca pamięci narodowej, które stanowią dodatkowe atrakcje dla mieszkańców Oazy Kampinos.

Czytaj więcej