Nowy Browar

2009-03-10 16:42
Nowy Browar
Autor: Rank Progress

Powstał projekt zespołu apartamentowo-biurowego w Legnicy. W miejscu gdzie powstanie Nowy Browar obecnie znajduje się Stary Browar z XIX w.

Nowy Browar
Autor: Rank Progress

Firma Rank Progress SA chce wybudować kompleks, w którym znajdą się lofty i biura. Obecny budynek zostanie zmodernizowany tak, aby pomieścić 25 mieszkań. Po przebudowie będzie miał pięć kondygnacji naziemnych i piwnicę. W piwnicach zaprojektowano miejsca na kawiarnie i restauracje. Biura natomiast znajdą się w dobudowanym obiekcie, który również będzie miał pięć kondygnacji naziemnych i jedną podziemną, przeznaczoną na parking o 198 miejscach.

Powierzchnia użytkowa całego kompleksu wyniesie 20 390 m2, powierzchnia zabudowy natomiast 3378 m2. budynki staną na działce o powierzchni 8861 m2. Biurowiec będzie pełnił głównie funkcję biznesową, jednak znajdą się w nim także usługi gastronomiczne oraz 1 lub 2 apartamenty. Projekt architektoniczny wykonała Pracownia Projektowa Q2 Studio z Wrocławia.
Obiekt zlokalizowany będzie w Legnicy między ulicami Św. Piotra, Witelona i Młynarską. Jest to centrum Starego Miasta Legnicy. W pobliżu znajduje się także duży park miejski.
Nowy Browar jest ciekawym projektem, pierwotnie planowano oddać inwestycję do użytku w 2010 roku, jednak zważywszy na sytuację na rynku, termin ten zostanie przesunięty.

Czytaj więcej