Nowy Browar

2009-03-10 16:42
Nowy Browar
Autor: Rank Progress

Powstał projekt zespołu apartamentowo-biurowego w Legnicy. W miejscu gdzie powstanie Nowy Browar obecnie znajduje się Stary Browar z XIX w.

Nowy Browar
Autor: Rank Progress

Firma Rank Progress SA chce wybudować kompleks, w którym znajdą się lofty i biura. Obecny budynek zostanie zmodernizowany tak, aby pomieścić 25 mieszkań. Po przebudowie będzie miał pięć kondygnacji naziemnych i piwnicę. W piwnicach zaprojektowano miejsca na kawiarnie i restauracje. Biura natomiast znajdą się w dobudowanym obiekcie, który również będzie miał pięć kondygnacji naziemnych i jedną podziemną, przeznaczoną na parking o 198 miejscach.

Powierzchnia użytkowa całego kompleksu wyniesie 20 390 m2, powierzchnia zabudowy natomiast 3378 m2. budynki staną na działce o powierzchni 8861 m2. Biurowiec będzie pełnił głównie funkcję biznesową, jednak znajdą się w nim także usługi gastronomiczne oraz 1 lub 2 apartamenty. Projekt architektoniczny wykonała Pracownia Projektowa Q2 Studio z Wrocławia.
Obiekt zlokalizowany będzie w Legnicy między ulicami Św. Piotra, Witelona i Młynarską. Jest to centrum Starego Miasta Legnicy. W pobliżu znajduje się także duży park miejski.
Nowy Browar jest ciekawym projektem, pierwotnie planowano oddać inwestycję do użytku w 2010 roku, jednak zważywszy na sytuację na rynku, termin ten zostanie przesunięty.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej