Nowe osiedle na Żoliborzu. Apartamenty Layetana Developments

2011-08-25 12:48
Osiedle sPlace
Autor: Layetana Developments Osiedle - deptak w stylu barcelońskiej La Rambla

Layetana Developments Polska niebawem rozpocznie budowę inwestycji mieszkaniowej na warszawskim Żoliborzu. Jest to drugie osiedle dewelopera. Będzie to pierwszy etap realizacji, na którą składa się 66 apartamentów. Budowa ruszy jesienią tego roku.

Nowa inwestycja Layetana Developments Polska, to budowa osiedla w idei smart living.
Koncepcja ta, jest połączeniem modernistycznego stylu architektury wraz z zastosowaniem funkcjonalnych rozwiązań. Osiedle zostanie wybudowane przy ul. Rydygiera, na warszawskim Żoliborzu.

Osiedle sPlace - opis inwestycji

W pierwszy etapie budowy osiedla, deweloper planuje wybudować 66 apartamentów. Osiedle zlokalizowane jest na działce o powierzchni 3,3 ha.
Lokale mieszkalne będą miały od 24 do 174 m 2. Każde z mieszkań zostanie wyposażone w infrastrukturę, która ułatwi m.in. podłącznie klimatyzacji oraz inych urządzeń elektrycznych.
Montaż wiekszośći urządzeń będzie odbywał się w wyznaczonych miejscach bez dużej ingerencji wewnątrz apartamentowców. Łatwiejsza będzie także instalacja funkcji "inteligentnego domu", która ułatwi zdalne sterowanie żaluzjami, energią elektryczną oraz systemami bezpieczeństwa.
Osiedle będzie także dysponowało lokalami typu sLoft. Są to dwupoziomowe mieszkania o najwyższym standardzie, z ponad 5 metrowym salonem, dodatkowo doświetlone, dzięki dużym oknom i instalacji dodatkowych świetlików.

- Jesteśmy świadomi potrzeb rynku. Chcemy, aby nasza oferta była kompleksowa i odpowiadała wymaganiom współczesnej rodziny. Wierzymy, że nasza inwestycja znajdzie wielu zwolenników wśród Klientów warszawskiego rynku nieruchomości – dodaje Maciej Mosiej, dyrektor zarządzający Layetana Developments Polska.

Inwestycja zapewni szereg udogodnień, m.in. usługi concierge, dodatkowa izolacja oszczędzająca ciepło i energię, gniazdko elektryczne do ładowanie aut hybrydowych - na każdym miejscu parkingowym.
Apartamenty będą posiadać uniwersalne łącza sieciowe, dzięki którym mieszkańcy będą mogli korzystać z internetu z każdego miejsca swojego mieszkania.
Na terenie osiedla powstanie także duży teren zielony. Uzupełnieniem kompleksu mieszkaniowego będą elementy małej architektury takie jak: starannie zaprojektowane ławy, kosze oraz ławki.
Teren wokół osiedla zostanie wyposażony w patio, o wymiarach boiska piłkarskiego.
Ponadto, wybudowany zostanie plac zabaw dla dzieci, który będzie przystosowany do organizacji zamkniętych imprez.

– Na terenie inwestycji zostanie stworzony deptak, który zostanie zaaranżowany w stylu barcelońskiej La Rambla. Wierzymy, że znajdzie on wielu zwolenników wśród spacerowiczów i wielbicieli spotkań na wolnym powietrzu – dodaje Justyna Kałuża, business manager Layetana Developments Polska.

Roboty budowlane rozpoczną się jesienią, natomiast oddanie inwestycji planowane jest na I połowę 2013 roku. Za projekt I etapu budowy, odpowiada pracownia architektoniczna Mąka Sojka Architekci.

Czytaj więcej