Nowa Rezydencja Królowej Marysieńki

2007-05-28 15:20
Marysienka
Autor: Robyg Development

Kompleks budynków apartamentowych - Nowa Rezydencja Królowej Marysieńki - będzie częścią zabudowy mieszkaniowej wielkiego przedsięwzięcia urbanistyczno-architektonicznego jakim jest Miasteczko Wilanów. Wyjątkowa lokalizacja i przystępność cenowa sprawiają, że chętnych do zamieszkania w Rezydencji nie brakuje. Pierwsi lokatorzy pojawią się tutaj na przełomie 2003 i 2004 roku.

Nowa Rezydencja Królowej Marysieńki to pierwsze przedsięwzięcie powstające na terenie Miasteczka Wilanów. Inwestycja realizowana jest przez spółkę Robyg Development, której udziałowcami są Robyg BV oraz Prokom Investments SA. Na obszarze 8.407 m2 rozpoczęto realizację I etapu projektu, który składać się będzie z ośmiu budynków. W pierwszym etapie oddanych zostanie 58 apartamentów. W drugim etapie kolejnych 57 apartamentów, a trzeci etap obejmie 43 apartamenty. Budynki o niskiej, klasycznej zabudowie mieszczą lokale o powierzchni: od 36 m2 do 200 m2.


Mieszkania są funkcjonalne i przestronne, z wydzieloną częścią dzienną i sypialną (w połowie lipca udostępniono apartament pokazowy). Wysokość mieszkań wynosi 2,90 m, a konstrukcja budynku pozwala na indywidualną aranżację wnętrza. Lokale wyposażone są w zewnętrzne drzwi antywłamaniowe oraz drzwi wewnętrzne o niestandardowych wymiarach 1m x 2,2 m. Budynki postawiono w technologii tradycyjnej. Na uwagę zasługuje wysoki standard wykończenia części wspólnej budynku: hall wejściowy wyłożony będzie granitem i marmurem, a balkony, tarasy i loggie gresem w kolorze pastelowym. W każdym budynku zamontowana zostanie winda z podziemnej kondygnacji parkingowej, a każde mieszkanie będzie wyposażone w cyfrowy wideofon. Większość mieszkań na parterach posiada taras i ogródek przydomowy, wspólne zielone patio będzie miejscem sąsiedzkich spotkań i dziecięcych zabaw.

 

 

Rezydencja Królowej Marysieńki została zaprojektowana przez pracownię architektoniczną Atelier 3 Girtler & Girtler profesora Ryszarda Girtlera. Kompleks w Wilanowie docelowo ma składać się z 64 budynków, zlokalizowanych na działce o powierzchni około 8 hektarów. Cały projekt, składający się z 1300 mieszkań jest zintegrowany architektonicznie i koncepcyjnie. Trudne architektonicznie zadanie wkomponowania Rezydencji Królowej Marysieńki w architekturę Pałacu w Wilanowie i przestrzeni wokół niego, powiodło się. Apartamenty cieszą się dużym zainteresowaniem, a w przyszłości stanowić będą centrum mieszkalne Miasteczka Wilanów. Niewątpliwym atutem będzie powstanie w pobliżu apartamentów centrum rekreacyjno-handlowo-kulturalnego położonego na 14-hektarowej działce przy ulicy Przyczółkowej.

 

Auchan Polska i Prokom Investments - właściciel 50% udziałów w spółce Robyg Development - wybuduje w tym miejscu, m. in. kilkaset sklepów, restauracje i sale kinowe. Powstanie tu również siedziba Niemiecko-Polskiej Szkoły Spotkań im. Willy'ego Brandt'a. W nowej placówce edukacyjnej o charakterze integracyjnym będzie się uczyć około 600 uczniów. W niedalekim sąsiedztwie apartamentów trwa budowa Świątyni Opatrzności Bożej, co zapewne podniesie atrakcyjność tego miejsca i wymusi budowę nowych połączeń komunikacyjnych z centrum miasta. Nowa Rezydencja Królowej Marysieńki, której generalnym wykonawcą jest Energobudowa, to pierwszy, ale nie ostatni projekt spółki Robyg w Polsce. Firma zamierza zrealizować budynek mieszkalny złożony z kilkudziesięciu apartamentów w okolicach ulicy Pileckiego w Warszawie.

Dane podstawowe:

  • Nazwa inwestycji - Nowa Rezydencja Królowej Marysieńki;
  • Inwestor - Robyg Development;
  • Deweloper - Prokom Investments;
  • Projekt - Biuro Architektoniczne Atelier 3 Girtler & Girtler;
  • Wykonawca - BE Energobudowa SA;
  • Cena metra kwadratowego - od 1200 do 1500 dolarów;
  • Czas realizacji - I etap - budynki A,B,C zakończenie budowy IV kw.2003 roku;
  • II etap - budynki D,E,F budowa rozpoczęta, zakończenie budowy II kw. 2004 roku;
  • III etap - budynki G,H, rozpoczęcie budowy II kw. 2003 roku zakończenie budowy III kw. 2004 roku.
 

Czytaj więcej