Nowa inwestycja we Wrocławiu - Lofty w Nowej Papierni oddane do użytku

2015-01-30 12:49
Nowa Papiernia we Wrocławiu - budynek A
Autor: AP Szczepaniak Nowa Papiernia we Wrocławiu - budynek A

Właśnie zakończono modernizację dawnej fabryki na Przedmieściu Oławskim. Nowa inwestycja we Wrocławiu jest już w pełni odrestaurowana. Lofty otrzymały od nadzoru budowlanego pozwolenie na użytkowanie i niebawem wprowadzą się tam pierwsi mieszkańcy.

Modernizacja nowej inwestycji – dwóch loftów A i B w Nowej Papierni przy ul. Kościuszki 142 trwała do końca 2014. Początek nowego roku 2015 przeznaczony został na prace wykończeniowe przy m. in. patio zlokalizowanym pomiędzy budynkami. Prace objęły także wykończenie nowego budynku o nazwie New Line, który razem z loftami wchodzi w skład  inwestycji. W tym budynku powstają mieszkania inspirowane historycznymi loftami. Nowy obiekt będzie gotowy w marcu 2015. W kompleksie znajduje się w sumie 129 mieszkań o powierzchni od 35 do 100 m2, które są już w większości sprzedane. Koszt inwestycji Nowa Papiernia we Wrocławiu to ok. 40 mln zł.

Inwestorem Nowej Papierni jest Real Estate Development. Prace budowlane rozpoczęła firma Henpol. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia AP Szczepaniak.

Obiektu loftowe zbudowane są z ponad stuletniej cegły, stropów odcinkowych i stropów Kleina, a także ozdobnych elementów, które zostały odrestaurowane. Inwestycja wpisuje się w projekt rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego.

Nazwa inwestycji: Nowa Papiernia
Adres inwestycji: ul. Kościuszki 142a, Wrocław
Inwestor: RED Real Estate Development Sp. z o.o.
Autor projektu architektonicznego: AP Szczepaniak Sp. z o. o.
Generalny wykonawca: management budowy zatrudnia podwykonawców, budowa odbywa się systemem gospodarczym.
Początek realizacji: kwiecień 2012
Planowane oddanie do użytku: 2015
Powierzchnia użytkowa: budynek A  – 316,81 m2, B – 1403,13m2, D  – 2637,48 m2
Koszt inwestycji: ok. 40 mln zł  

Czytaj więcej