Nowa inwestycja w Warszawie – II etap osiedla Park Ostrobramska

2014-11-13 11:10
II etap nowej inwestycji firmy Skanska. Park Ostrobramska
Autor: Skanska Residential Development Poland Nowe mieszkania w Warszawie - zakończył się II etap budowy osiedla Park Ostrobramska na warszawskiej Pradze

Inwestycja Skanska Residential Development Poland to 198 nowych mieszkań w Warszawie, oddanych do użytkowania w II etapie budowy Parku Ostrobramska na Pradze.

II etap inwestycji mieszkaniowej Park Ostrobramska zakończony

Firma Skanska Residential Development Poland skończyła prace budowlane w II etapie realizacji Parku Ostrobramska. W warszawskiej dzielnicy Praga-Południe zostało oddane do użytku 198 nowych mieszkań w budynkach C i D. W ten sposób liczba mieszkań na terenie osiedla prawie się podwoiła, obecnie jest ich  496. Mieszkania mają powierzchnie od 23 do 125 m2.
Trwają przygotowania do rozpoczęcia kolejnego, trzeciego etapu nowej inwestycji firmy Skanska.
Docelowo na terenie osiedla Park Ostrobramska znajdzie się około 1600 nowych mieszkań. Powstanie również dwupoziomowy garaż podziemny z miejscami dla 489 samochodów.

Inwestor podkreśla swoją troskę o środowisko naturalne. Aby zmniejszyć zużycie energii elektrycznej, na terenie osiedla Park Ostrobramska zastosowano sensory ruchu, uruchamiające i wyłączające oświetlenie na klatkach schodowych. Do oświetlenia przestrzeni wspólnych służą diody LED. Przedstawiciele firmy Skanska Residential Development wskazują na inspiracje stylem skandynawskim i zwracają uwagę na zastosowane materiały. Farby, kleje i emulsje używane w pracach wykończeniowych mają niską zawartością związków lotnych, potencjalnie szkodliwych dla zdrowia mieszkańców.
 Na parkingach zainstalowano stacje ładowania akumulatorów samochodów elektrycznych.
 Za projekt Parku Ostrobramska odpowiada krakowska pracownia architektoniczna ns Moon Studio.

Czytaj więcej