Nowa Grobla – apartamenty w Trójmieście

2016-08-29 14:48
Nowa Grobla Apartamenty w Trójmieście
Autor: Pracownia Architektoniczna KD KOZIKOWSKI DESIGN Inwestycja Nowa Grobla Apartamenty powstaje w Gdańsku przy ul. Nowa Grobla

Nowa Grobla Apartamenty to pierwsza inwestycja dewelopera ATAL w Trójmieście. Projekt architektoniczny osiedla powstał w pracowni Kozikowski Design.

Osiedle powstaje przy ul. Długa Grobla w Gdańsku. W ramach inwestycji wybudowane zostaną dwa 2-segmentowe, 5-kondygnacyjne budynki o nowoczesnej i minimalistycznej architekturze. Znajdzie się w nich 168 mieszkań 1-, 2-, 3-, 4- i 5-pokojwych, o metrażach od 24 do 120 m². Na parterze zaprojektowano 10 lokali usługowych, natomiast na kondygnacji podziemnej 164 miejsca postojowe. Dodatkowe 22 znajdą się na zewnątrz budynków. Projekt osiedla został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przestrzeń pomiędzy budynkami zostanie wypełniona dużymi trawnikami i ciągami dla pieszych. W obrębie osiedla powstanie również plac zabaw dla dzieci.

Budowa rozpoczęła się w połowie sierpnia 2016. Planowane zakończenie prac budowlanych to II kwartał 2018, a uzyskanie pozwolenia na użytkowanie przewidywane jest na III kwartał 2018. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Bauhaus.

Nazwa inwestycji: Nowa Grobla Apartamenty
Lokalizacja: ul. Długa Grobla, Gdańsk
Funkcja: mieszkaniowa
Deweloper: ATAL S.A.
Generalny wykonawca: Bauhaus sp. z o.o.
Projektant: Kozikowski Design S.C.
Liczba kondygnacji: 5
Liczba mieszkań: 168
Rozpoczęcie budowy: sierpień 2016
Zakończenie budowy: II kwartał 2018
Pozwolenie na użytkowanie: III kwartał 2018

Czytaj więcej