Nowa funkcja terenu przy ul. Czarodziejskiej

2010-01-08 13:18
Wille przy ul. Czarodziejskiej
Autor: Echo Investment

Firma Echo Investment jest właścicielem działki przy ul. Czarodziejskiej w Krakowie. Obecnie ten teren to zdewastowana działka zabudowana starymi, nieużywanymi budynkami magazynowymi i przemysłowymi. Inwestor ma jednak pomysł na przeistoczenie się tego terenu z przemysłowego na mieszkalny. Powstaną tam cieszące oczy wille...

Spółka deweloperska Echo Investment, właściciel terenu przylegającego do Parku Dębnickiego, zaoferowała pomoc w zagospodarowaniu terenów miejskich i utworzeniu na nich ogólnodostępnego parku o powierzchni 1,5 ha.
Spółka planuje wybudować na tym terenie zespół kameralnych willi miejskich. Projekt zakłada realizację siedmiu 1- i 2-piętrowych budynków o łącznej liczbie 45 apartamentów.
Opracowywany plan miejscowy "Bulwary Wisły", którym objęta jest ww. działka, w obecnej wersji nie pozwala Echo Investment na realizację inwestycji w proponowanym kształcie. Założenia planu dopuszczają zabudowę jedynie części działki, pozostałą część przeznaczając pod tereny zielone.
Do realizacji planu "Bulwary Wisły" w proponowanej wersji konieczne byłoby odkupienie terenu od właściciela (Echo Investment) - pod warunkiem uzyskania jego zgody, a także poniesienie nakładów na projektowanie, urządzenie i późniejsze utrzymanie terenów zielonych. Jednak miasto nie dysponuje środkami na takie przedsięwzięcie, nie ma też możliwości prawnych pozwalających na wywłaszczenie terenu, w związku z czym plan nie będzie mógł być wykonany.

Przedstawiciele Echo Investment złożyli na ręce wiceprezydenta miasta Krakowa Kazimierza Bujakowskiego propozycję uwzględnienia zmiany przeznaczenia terenu przy ul. Czarodziejskiej. Spółka, w ramach realizacji swojej inwestycji, zajęłaby się również uporządkowaniem i urządzeniem sąsiadujących z działką terenów miejskich. Takie rozwiązanie pozwoli na istotne, blisko 1,5 hektarowe powiększenie istniejącego Parku Dębnickiego.

Według Piotra Laszkiewicza, dyrektora działu projektów mieszkaniowych Echo Investment, przyjęcie propozycji spółki to najlepsza z możliwych opcji – korzystna dla miasta, inwestora i przede wszystkim mieszkańców Dębnik i całego Krakowa.

- Obecny plan zagospodarowania "Bulwary Wisły" utrwali tylko istniejący stan rzeczy na naszej działce – szpecące i niszczejące baraki pozostaną tam na kolejne lata. Alternatywa, jaką jest zamiana działek jest mało realna i również bardzo dla miasta kosztowna. Nasza propozycja pozwala na szybkie zagospodarowanie niszczejącego terenu w sposób, który znacząco uatrakcyjni i podniesie jego wartość urbanistyczną i architektoniczną. Dodatkowe nakłady na powiększenie parku to wkład jaki zobowiązaliśmy się wnieść w rozwój dzielnicy. Przyjęcie naszej oferty rozwiązuje trzy istotne problemy: Echo będzie mogło realizować swoje zamierzenie inwestycyjne, mieszkańcy w miejscu starych niszczejących baraków zyskają nową, przyjazną jakość architektoniczną i estetyczną, miasto, a więc wszyscy mieszkańcy Krakowa, bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów otrzyma półtora hektara parku, który utworzy integralną całość z istniejącym Parkiem Dębnickim i z pewnością stanie się jednym z najpiękniejszych terenów rekreacyjnych w Krakowie - powiedział Piotr Laszkiewicz.


 

 

Już jest! Nowa edycja katalogu Inwestycje Budowlane-murator 2010.

Poznaj firmy z branży! Architekci, generalni wykonawcy i wielu innych, prezentują swoje realizacje w katalogu INWESTYCJE BUDOWLANE-murator. Zobacz jakie obiekty powstały w latach 2008 i 2009. Poznaj opinie ekspertów. Sprawdź czym chwali się konkurencja.
Wejdź na stronę katalogu i zamów bezpłatny egzemplarz!


 

logo IB
Autor: brak danych
Czytaj więcej