Na Słonecznym Patio...

2009-06-10 14:18
Słoneczne Patio
Autor: materiał od Tauber Promotion Słoneczne Patio w Międzylesiu (Warszawa-Wawer) powstanie już latem tego roku

W zielonej okolicy Międzylesia (Warszawa) powstaje apartamentowiec - Słoneczne Patio. Inwestycja, składająca się z 40 mieszkań, jest realizowana przez warszawskiego dewelopera Hirny BD S.A. Jej wartość wynosi około 21 mln zł. Przewidywany termin oddania mieszkań do użytku to czerwiec 2009 r. Mieszkańcy apartamentowca będą mieli wiele udogodnień, m.in. własną stację uzdatniania wody.

Priorytetową sprawą dla dewelopera, firmy z Warszawy - Hirny BD, była zielona lokalizacja nowego obiektu. Apartamentowiec Słoneczne Patio powstanie w cichej okolicy Międzylesia, niedaleko Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. W pobliżu znajduje sie nowy węzeł drogowy ul. Marsa i Trasy Siekierkowskiej, dzięki czemu zapewniona jest komunikacja z centrum miasta. Blisko jest także komunikacja miejscka, m.in. kolejka PKP. W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji znajdują się również wszelkie instytucje publiczne, a także placówka medyczna dla maluchów, czyli Centrum Zdrowia Dziecka.

Słoneczne Patio
Autor: materiał od Tauber Promotion W obiekcie zaprojektowano cztery oddzielne wejścia, które zapewnią przyszłym mieszkańcom niezależność

Budowany apartamentowiec ma kształt litery C, więc dzięki temu w środku jest otwarta przestrzeń - niewielki dziedziniec. W czterokondygnacyjnym budynku zostały zaprojektowane mieszkania, dwu, trzy i czteropokojowe o powierzchniach od 50 m2 do 135 m2. Łącznie jest to 40 mieszkań. Wszystkie mają balkony lub tarasy. Lokale na trzecim piętrze mają dostęp do antresoli na poddaszu, przez co stają się mieszkaniami dwupoziomowymi. Miejsca parkingowe zostały zaplanowane w podziemiu, aby całkowicie wyeliminować ruch samochodowy na terenie posesji. Z garażu aż do ostatniego piętra można będzie dojeżdżać windami. Słoneczne Patio zaprojektował Wojciech Buczyński z Łodzi.

Zaletą Słonecznego Patio jest umieszczenie w budynku własnej stacji uzdatniania wody pitnej. Stacja wyposażona jest w zespół filtrów i sterylizującą lampę UV, jaka stosowana jest m.in. na salach operacyjnych. Dlatego właśnie woda dostarczana do mieszkań będzie odpowiadała jakością wodzie źródlanej. Teren inwestycji będzie ogrodzony i monitorowany, aby zapewnić spokój i bezpieczeństwo mieszkańcom oraz ograniczyć dostęp nieproszonym gościom. Przewidywany termin oddania inwestycji do użytku to czerwiec 2009. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma FIBO.

Czytaj więcej