Mieszkania w dawnych zakładach Polmerino

2007-05-22 14:25
Polimerino
Autor: materiały inwestora

Polsko-Hiszpańska firma Urbanica inwestuje na terenach pofabrycznych w Łodzi. Będą to kolejne poddane rewitalizacji tereny poprzemysłowe w tym mieście, a część ich oryginalnej architektury ma być zachowana.

Na terenie dawnych zakładów Polmerino przy ulicy Wróblewskiego inwestor zamierza wybudować osiedle mieszkaniowe z centralnym pasażem, wokół którego znajdować się będą biura i usługi. Mieszkania będą miały wyższy standard niż do tej pory budowane w Łodzi. Według planów inwestora na osiedlu ma być bardzo dużo zieleni - w sumie prawie 6000 m2 zieleni. Oprócz klasycznych placów i trawników na dachach budynków i garaży zaprojektowano zielone tarasy.
W pierwszym etapie inwestycji na powierzchni 15 tys. mkw. powstanie sześć cztero- i pięciokondygnacyjnych domów, w których znajdzie się  prawie 200 mieszkań o łącznej powierzchni 11 000 m2. W garażu podziemnym zmieści się 191 samochodów, dodatkowo powstanie też 38 miejsc parkingowych na powierzchni terenu. Część usługowo-handlowa będzie zajmować natomiast 1039 m2. Budynki będą miały jasną i ceglaną elewację nawiązującą do historii miejsca. Zostanie też zachowana wieża i jeden z ceglanych budynków fabryki.


Docelowo w kolejnych etapach na terenach inwestycji (o powierzchni prawie 10 hektarów) ma powstać ponad 1500 mieszkań.
Firma Urbanica, poza inwestycją Polmerino planuje też budowę kolejnego osiedla na terenach dawnych zakładów Eskimo oraz hotelu w zabytkowej kamienicy z końca XIX wieku. Autorem tego projektu jest znany warszawski architekt Stefan Kuryłowicz.

Czytaj więcej