Mieszkania jak z dawnych lat

2007-05-31 19:35
Agrobex mieszkania
Autor: brak danych

Na koniec czerwca 2006 roku zaplanowano oddanie do użytku pierwszego budynku jednego z najciekawszych kompleksów mieszkaniowych w Poznaniu. Inwestor - firma deweloperska Agrobex Sp. z o.o. buduje w centrum Poznania nowy kompleks mieszkaniowy na działce, która zabudowana jest obecnie wieloma zabytkowymi budynkami.

Osiedle, z ponad 300 nowymi mieszkaniami, powstaje w rejonie ulic Ułańskiej i Wojskowej, obszaru zajmowanego przez zabytkowe obiekty dawnych koszar armii pruskiej w Poznaniu. Budynki powstają wśród starych drzew, rosnących pomiędzy wznoszonymi zabudowaniami. Wszystkie obiekty zostały zaprojektowane z uwzględnieniem wymogów Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i nawiązują wyglądem oraz charakterem do zabudowy końca XIX wieku, wykorzystywanej przez XV Pułk Ułanów Wielkopolskich. Dawne zabudowania będą odrestaurowane i wykorzystane na cele mieszkaniowe oraz usługowe. Nowe osiedle powstaje w technologii tradycyjnej, jednocześnie kształt i elewacja budynków zachowa historyczny charakter tego miejsca.
W czerwcu oddany zostanie do użytku pierwszy budynek z 44 dwu- i trzypokojowymi mieszkaniami o powierzchniach od 43,63 m2 do 57,43 m2. Kolejny etap budowy obejmuje 78 lokali jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowych o powierzchniach od 29,27 m2 do 73,9 m2 z terminem odbioru w grudniu 2006 roku.

Pomimo zabytkowego charakteru terenu, inwestor oferuje nowoczesne i funkcjonalne mieszkania, z możliwością łączenia w większe apartamenty. W obrębie osiedla planowana jest instalacja interaktywnej telewizji kablowej, szerokopasmowego Internetu oraz monitoringu.
Po Starym Browarze - słynnym już centrum handlowo-rozrywkowym, należącym do Grażyny Kulczyk, a wybudowanym na terenie dawnych zabytkowych obiektów browaru, inwestycja Agrobeksu będzie drugą tego typu w centrum Poznania. Szacunkowy koszt budowy nowych obiektów i adaptacji już istniejących budynków, Agrobex ocenia na około 85 milionów złotych.  

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej