Mieszkania jak z dawnych lat

2007-05-31 19:35
Agrobex mieszkania
Autor: brak danych

Na koniec czerwca 2006 roku zaplanowano oddanie do użytku pierwszego budynku jednego z najciekawszych kompleksów mieszkaniowych w Poznaniu. Inwestor - firma deweloperska Agrobex Sp. z o.o. buduje w centrum Poznania nowy kompleks mieszkaniowy na działce, która zabudowana jest obecnie wieloma zabytkowymi budynkami.

Osiedle, z ponad 300 nowymi mieszkaniami, powstaje w rejonie ulic Ułańskiej i Wojskowej, obszaru zajmowanego przez zabytkowe obiekty dawnych koszar armii pruskiej w Poznaniu. Budynki powstają wśród starych drzew, rosnących pomiędzy wznoszonymi zabudowaniami. Wszystkie obiekty zostały zaprojektowane z uwzględnieniem wymogów Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i nawiązują wyglądem oraz charakterem do zabudowy końca XIX wieku, wykorzystywanej przez XV Pułk Ułanów Wielkopolskich. Dawne zabudowania będą odrestaurowane i wykorzystane na cele mieszkaniowe oraz usługowe. Nowe osiedle powstaje w technologii tradycyjnej, jednocześnie kształt i elewacja budynków zachowa historyczny charakter tego miejsca.
W czerwcu oddany zostanie do użytku pierwszy budynek z 44 dwu- i trzypokojowymi mieszkaniami o powierzchniach od 43,63 m2 do 57,43 m2. Kolejny etap budowy obejmuje 78 lokali jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowych o powierzchniach od 29,27 m2 do 73,9 m2 z terminem odbioru w grudniu 2006 roku.

Pomimo zabytkowego charakteru terenu, inwestor oferuje nowoczesne i funkcjonalne mieszkania, z możliwością łączenia w większe apartamenty. W obrębie osiedla planowana jest instalacja interaktywnej telewizji kablowej, szerokopasmowego Internetu oraz monitoringu.
Po Starym Browarze - słynnym już centrum handlowo-rozrywkowym, należącym do Grażyny Kulczyk, a wybudowanym na terenie dawnych zabytkowych obiektów browaru, inwestycja Agrobeksu będzie drugą tego typu w centrum Poznania. Szacunkowy koszt budowy nowych obiektów i adaptacji już istniejących budynków, Agrobex ocenia na około 85 milionów złotych.  

Czytaj więcej