Masdar City w budowie

2010-01-14 13:59
COP 14
Autor: Barbara Kawecka-Zygadło

Pierwsze na świecie miasto bez emisji CO2 i wolne od odpadów jest już w początkowej fazie budowy.

Firmy Masdar i BASF już w sierpniu 2009 roku zawiązały strategiczne partnerstwo przy budowie Masdar City – pierwszego na świecie miasta wolnego od emisji dwutlenku węgla i odpadów.
Masdar to przedsiębiorstwo z siedzibą w mieście Abu Zabi zajmujące się produkcją energii odnawialnych i opracowaniem rozwiązań redukujących emisję CO2 z myślą o zrównoważonym rozwoju. Firma BASF otrzymała w projekcie status głównego dostawcy materiałów budowlanych i rozwiązań systemowych. Gdy powstanie Masdar City, producent z branży chemicznej będzie miał na miejscu własne biura.
Dzięki wielu innowacyjnym rozwiązaniom w obszarze zrównoważonego energowydajnego budownictwa, BASF w znacznej mierze przyczyni się do redukcji zużycia energii w Masdar City.
Zbudowane od zera miasto powstaje ok. 30 kilometrów od centrum Abu Zabi i znajduje się obecnie w pierwszej fazie budowy. Makieta tego prototypowego, niezwykłego miasta była jednym z eksponatów wystawy "Technologie dla ochrony klimatu" podczas Konferencji Klimatycznej COP 14, która odbyła się w 2008 roku w Poznaniu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej