Mariacka blisko Starego miasta w Szczecinie

2016-08-03 14:08
Mariacka w Szczecinie
Autor: Biuro architektoniczne DEDECO Projekt architektoniczny obiektu powstał w pracowni Dedeco

Nowoczesny budynek mieszkalno-usługowy powstaje przy ul. Mariackiej 6 w Szczecinie. Aktualnie na budowie trwają ostatnie prace po wykonaniu których zostanie osiągnięty stan surowy zamknięty.

Na budowie trwają wytężone prace. Gotowa jest już konstrukcja budynku, wymurowano ponad 80% ścian działowych. Na parterze w części frontowej zamontowana została witryna aluminiowa, a na wyższych kondygnacjach większość okien. Wewnątrz budynku trwa montaż instalacji elektrycznych i sanitarnych oraz roboty tynkarskie. Równolegle prowadzone są prace elewacyjne. Montowana jest podkonstrukcja pod dekoracyjne elementy aluminiowe, które w połączeniu z kamieniem naturalnym mają nadać budynkowi wyjątkowego i eleganckiego charakteru. Fasada powinna być gotowa już we wrześniu 2016.

Docelowo w budynku powstanie 59 mieszkań, w tym 48 dwupokojowych o powierzchni ok. 40-52 m², 9 trzypokojowych (ok. 75 m²) oraz 3 apartamenty niestandardowe, do indywidualnej aranżacji. Apartamenty powstaną na ostatniej kondygnacji. Będą to 4 lokale o powierzchni 48,40; 87,17; 154,50 i 289,83 m². Trzy największe będą miały przestronne tarasy. Na każdej kondygnacji powstaną komórki lokatorskie. Na parterze budynku zaprojektowano jeden duży lokal usługowy o powierzchni ok. 400 m², w którym będzie klinika stomatologiczna.

Wejście do budynku znajdzie się zarówno od strony ulicy Mariackiej jak i od strony dziedzińca. Na kondygnacji podziemnej zaprojektowano garaż w którym będzie 35 miejsc postojowych oraz 3 – dla motorów.

Mariacka w Szczecinie
Autor: Maciej Luszawski
Mariacka w Szczecinie
Autor: Maciej Luszawski Inwestorem jest firma Calbud-Developer Sp. z o.o.

Nazwa inwestycji: Mariacka
Lokalizacja: ul. Mariacka 6, 8, Szczecin
Funkcja: mieszkaniowo-usługowa
Inwestor: Calbud-Developer Sp. z o.o.
Projektant: Dedeco Sp. z o.o. Szczecin S.K.
Liczba kondygnacji: 5
Rozpoczęcie budowy: lipiec 2015
Zakończenie budowy: IV kwartał 2017

Czytaj więcej