Małe Naramowice nominowane do Nagrody SARP

2009-12-21 14:27
Małe Naramowice
Autor: materiały od: Echo Investment Małe Naramowice to harmonijnie zaprojektowane osiedle mieszkaniowe o zróżnicowanej architekturze położone przy ul. Rubież w Poznaniu.

Osiedle Małe Naramowice Rynek wyróżnione przez Stowarzyszenie Architektów Polskich.

Zrealizowane przez Echo Investment osiedle Małe Naramowice Rynek przy ul. Rubież w Poznaniu otrzymało nominację do Nagrody SARP Roku 2008.
Stowarzyszenie Architektów Polskich od kilkudziesięciu lat przyznaje Nagrodę Roku za najlepszy obiekt architektoniczny. Z nadesłanych zgłoszeń nominowano tylko pięć projektów wybudowanych ze środków prywatnych. Wśród nich znalazł się kompleks mieszkaniowy, Osiedle Naramowice Rynek, realizowany przy ul. Rubież w Poznaniu. Jury wzięło pod uwagę jakość architektury, świeże spojrzenie i nowoczesne podejście do gospodarowania przestrzenią.

Centralną częścią osiedla Małe Naramowice jest Rynek. Jego pierzeje tworzą kolorowe, frontowe elewacje budynków. Całość terenu została potraktowana jako uporządkowany ogród. Dopełnieniem są starannie dopracowane detale, mała architektura, użyte materiały i kolory, a przede wszystkim roślinność.
W budynkach zlokalizowanych w Rynku i przylegających uliczkach dostępne są wygodne mieszkania z przeszklonymi werandami, loggiami, balkonami i tarasami. Znajdują się tam również atrakcyjne lokale dwupoziomowe położone na ostatnich kondygnacjach. Powierzchnie zaprojektowanych mieszkań wynoszą od 40 m2 do 216 m2, a dzięki zastosowanym rozwiązaniom konstrukcyjnym możliwa jest łatwa zmiana położenia ścian działowych, a także łączenie lokali. Na parterach budynków Rynku znajdują się lokale usługowe o zróżnicowanej powierzchni: od ok. 19 m2 do 400 m2.

Czytaj więcej