Lofty w Żyrardowie już jesienią

2009-08-19 10:41
Lofty de Girarda
Autor: Green Development

Projekt przebudowy tzw. Nowej Przędzalni na Lofty de Girarda przewidywał wykorzystanie wszystkich atutów tej industrialnej architektury, odrestaurowanie większości detali, odtworzenie lub konserwację ścian z cegły, a także budowę antresoli w każdym mieszkaniu.

Budynek powstał w 1913 r. jako jeden z najnowocześniejszych na świecie. Wykonany został z konstrukcji żelbetowej, przystosowany był do dużych obciążeń. Pod względem wytrzymałości budynek ma bardzo solidną konstrukcję, odporną na czynniki zewnętrzne, wstrząsy i obciążenia.
Elewacja ma reprezentacyjny wygląd - jest ceglano-żelbetowa, odnowiona pod nadzorem konserwatora zabytków.

W budynku Loftów de Girarda będzie 178 atrakcyjnych loftów o powierzchni od 35 do 100 m2 i 30 penthousów z tarasami w dwóch nadbudowanych kondygnacjach. Mieszkania są wysokie, jasne i przestronne, co zapewnia wyjątkowe warunki do zaprojektowania wymarzonego wnętrza. Sąsiednie Lofty można dowolnie łączyć, budując przestrzenie najlepiej odpowiadające potrzebom indywidualnego klienta. Lofty wyposażone są w antresole, które nie są wliczane w cenę, ale można je zagospodarować tak, by znacząco powiększyć powierzchnię użytkową.
W budynku będą liczne udogodnienia dla mieszkańców, trzy niezależne klatki schodowe, komfortowe lobby, recepcja, trzy przeszklone windy, przejście z części mieszkalnej do budynku garażowego. Deweloper zastosował liczne rozwiązania maksymalizujące bezpieczeństwo i wygodę mieszkańców.
W sąsiednim budynku powstanie wielopoziomowy garaż z ogrodem na dachu. Na parterze otworzona zostanie Galeria de Girarda, w której mieszkańcy znajdą kilka firmowych salonów znanych marek, specjalnie dobranych do statusu i charakteru miejsca.
Oddanie inwestycji do użytku powinno nastąpić jesienią 2009 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej