Lofty de Girarda. System dociepleń od wewnątrz firmy Ecovario

2013-01-31 13:01
Lofty de Girarda
Autor: www.ecovario.pl Lofty de Girarda w Żyrardowie. W budynku dostępnych będzie 178 loftów

Lofty de Girarda powstają w ramach rewitalizacji zabytkowej przędzalni lnu w Żyrardowie, położonej w zabytkowej, XIX-wiecznej części miasta. Rewitalizacja obejmuje przebudowę Nowej Przędzalni na lofty i galerię handlowo-usługową. W trakcie realizacji starano się zachować wszelkie atuty przemysłowej architektury, odtworzyć detale, odrestaurować elewację. Z uwagi na charakter inwestycji w Loftach de Girarda został zastosowany system dociepleń od wewnątrz renovario firmy Ecovario.

W budynku Loftów de Girarda będzie 178 loftów o powierzchni od 35 do 100 mkw. i 30 penthousów z tarasami w dwóch nadbudowanych kondygnacjach. Mieszkania w starym, pofabrycznym budynku będą wysokie, jasne i przestronne. Przemysłowa architektura - ściany z betonu lub surowej cegły - w połączeniu z solidną konstrukcją pozwala na swobodę wykorzystania przestrzeni i tworzenie oryginalnych aranżacji wnętrz. W mieszkaniach są antresole, które można zagospodarować tak, aby znacząco powiększyć powierzchnię użytkową. Lofty w Żyrardowie można dowolnie łączyć, budując przestrzenie odpowiadające potrzebom przyszłych mieszkańców. Elewacja budynku została odnowiona pod nadzorem konserwatora zabytków ma reprezentacyjny wygląd - jest ceglano-żelbetowa. W budynku loftów będą  trzy niezależne klatki schodowe, lobby, recepcja, przejście z części mieszkalnej do budynku garażowego. W sąsiednim budynku powstanie wielopoziomowy garaż z ogrodem na dachu. Na parterze otworzona zostanie Galeria de Girarda.

System dociepleń od wewnątrz renovario został zastosowany w inwestycji Lofty de Girarda. System płyt termoizolacyjnych firmy Ecovario przeznaczony jest do wykonywania izolacji cieplnej ścian od wewnątrz w istniejących budynkach, gdzie niemożliwe lub utrudnione jest zastosowanie zewnętrznego systemu ocieplenia. System płyt sylikatowo-wapiennych ma szczególne zastosowanie w obiektach zabytkowych, które wykonane są np. z cegły klinkierowej, piaskowca, kamienia, w budynkach z konstrukcją "muru pruskiego” oraz z elementami ozdobnej elewacji. Należą do nich zamki, pałace, zabytkowe wille i kamienice, budynki użyteczności publicznej, obiekty sakralne, a także coraz częściej budynki poindustrialne przeznaczone na galerie handlowo-usługowe i lofty, czego przykładem jest inwestycja w Żyrardowie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej