Kwartał Kamienic. Nowe mieszkania w centrum Gdańska

2012-07-31 11:43
Kwartal Kamienic
Autor: Inpro SA Kwartał Kamienic. Inwestycja firmy Inpro w centrum Gdańska 

Kwartał Kamienic to nowa inwestycja firmy Inpro na Pomorzu. W kompleksie dostępnych jest 90 apartamentów o powierzchniach od 30 do 99 mkw. Łączna, mieszkalna powierzchnia obiektu wynosi prawie 6000 mkw. Nowe mieszkania w Gdańsku wyróżnia architektura, a także dogodna lokalizacja. Kompleks położony jest w ścisłym centrum Gdańska. Architektura obiektu wpisuje się w historyczną zabudowę tej części miasta.

Kwartał Kamienic. Nowe mieszkania w Gdańsku

Kwartał Kamienic to 4-kondygnacyjny kompleks mieszkaniowy, w którym znajduje się łącznie 90 apartamentów o zróżnicowanej powierzchni: od 30 do 99 mkw. Atutem inwestycji jest lokalizacja. Obiekt położony jest w kwartale ulic Szerokiej, Świętojańskiej i Tandety w ścisłym centrum Gdańska. Architektura kompleksu nawiązuje do historycznej zabudowy tej części miasta. Kwartał Kamienic wykończono takimi materiałami jak: cegła licowa, szkło i blacha cynkowo-tytanowa. Przy renowacji elewacji na jej części wyeksponowane zostały również fragmenty zabytkowych ścian, które odkryto w trakcie prac archeologicznych.

Do użytku mieszkańców zostanie udostępniony wewnętrzny dziedziniec z fontanną, terenami zielonymi i elementami małej architektury. Na parterze budynku zlokalizowane zostały lokale usługowe, a także sala fitness, siłownia oraz sauna. Miejsca parkingowe znajdują się w dwupoziomowym parkingu.

Inwestorem i generalnym wykonawcą przedsięwzięcia jest spółka Inpro. Apartamenty w Gdańsku zaprojektowała Pracownia Fort. Realizacja inwestycji rozpoczęła się w 2010 roku. Inwestycja osiągnęła już stan surowy zamknięty. Zamontowano stolarkę okienną, drzwi zewnętrzne i ściany wewnętrzne. W chwili obecnej trwają prace wykończeniowe wnętrz. Planowany termin zakończenia inwestycji przypada na koniec września 2012 r.

Kwartal Kamienic
Autor: Inpro SA Kwartał Kamienic w Gdańsku

Nowe mieszkania w Gdańsku - galeria zdjęć

Czytaj więcej