Kurkowa 14. Mieszkania we Wrocławiu z widokiem na Odrę

2012-08-17 10:39
Kurkowa 14
Autor: Publicon Sp. z o.o. Inwestycja Kurkowa 14 powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Odry

We wrocławskiej dzielnicy Nadodrze, u zbiegu ulic Dubois i Pomorskiej powstanie nowa inwestycja mieszkaniowa - Kurkowa 14. Realizować ją będzie Profit Development wraz z Grupą Nacarat. Budynki powstaną w bezpośrednim sąsiedztwie Odry i jako jedne z pierwszych we Wrocławiu będą otwarte na rzekę. Zaprojektował je wrocławski architekt Zbigniew Maćków.

Kurkowa 14 - mieszkania we Wrocławiu z widokiem na Odrę

Inwestycję Kurkowa 14 zaprojektował Zbigniew Maćków, jeden z najbardziej znanych wrocławskich architektów. W ośmiokondygnacyjnym budynku powstanie 201 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach - od 25 do 98 m2. Na parterze zaplanowano lokale usługowe. Poza budynkiem mieszkalnym wybudowany zostanie biurowiec o powierzchni ok. 7240 m2. Inwestycja Kurkowa 14 będzie jednym z pierwszych w mieście budynków otwartych na rzekę. Budowa rozpocznie się w połowie października tego roku, a mieszkania będą gotowe do użytku w połowie 2014 roku. Oprócz mieszkań, w budynku znajdą się również lokale usługowe.

Rewitalizacja dzielnicy Nadoodrze

Dzielnica Nadodrze zaczęła się zmieniać kilka lat temu, kiedy to w 2009 r. została objęta programem rewitalizacji. Na ten cel miasto przeznaczyło ponad 100 milionów złotych, z czego 40 milionów pochodziło z funduszy unijnych. Nadodrze usytuowane jest na terenie Przedmieścia Odrzańskiego, które stało się częścią Wrocławia ponad 100 lat temu. Znajduje się w bardzo bliskiej odległości od Starego Miasta i dzięki temu, że nie uległo poważnym zniszczeniom w czasie II wojny światowej, na jego terenie zachowało się dużo zabytkowych kamienic z XIX i XX wieku, a także oryginalna urbanistyka.

Czytaj więcej