Kurkowa 14. Mieszkania we Wrocławiu z widokiem na Odrę

2012-08-17 10:39
Kurkowa 14
Autor: Publicon Sp. z o.o. Inwestycja Kurkowa 14 powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Odry

We wrocławskiej dzielnicy Nadodrze, u zbiegu ulic Dubois i Pomorskiej powstanie nowa inwestycja mieszkaniowa - Kurkowa 14. Realizować ją będzie Profit Development wraz z Grupą Nacarat. Budynki powstaną w bezpośrednim sąsiedztwie Odry i jako jedne z pierwszych we Wrocławiu będą otwarte na rzekę. Zaprojektował je wrocławski architekt Zbigniew Maćków.

Kurkowa 14 - mieszkania we Wrocławiu z widokiem na Odrę

Inwestycję Kurkowa 14 zaprojektował Zbigniew Maćków, jeden z najbardziej znanych wrocławskich architektów. W ośmiokondygnacyjnym budynku powstanie 201 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach - od 25 do 98 m2. Na parterze zaplanowano lokale usługowe. Poza budynkiem mieszkalnym wybudowany zostanie biurowiec o powierzchni ok. 7240 m2. Inwestycja Kurkowa 14 będzie jednym z pierwszych w mieście budynków otwartych na rzekę. Budowa rozpocznie się w połowie października tego roku, a mieszkania będą gotowe do użytku w połowie 2014 roku. Oprócz mieszkań, w budynku znajdą się również lokale usługowe.

Rewitalizacja dzielnicy Nadoodrze

Dzielnica Nadodrze zaczęła się zmieniać kilka lat temu, kiedy to w 2009 r. została objęta programem rewitalizacji. Na ten cel miasto przeznaczyło ponad 100 milionów złotych, z czego 40 milionów pochodziło z funduszy unijnych. Nadodrze usytuowane jest na terenie Przedmieścia Odrzańskiego, które stało się częścią Wrocławia ponad 100 lat temu. Znajduje się w bardzo bliskiej odległości od Starego Miasta i dzięki temu, że nie uległo poważnym zniszczeniom w czasie II wojny światowej, na jego terenie zachowało się dużo zabytkowych kamienic z XIX i XX wieku, a także oryginalna urbanistyka.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej