Ku Słońcu – rusza budowa

2010-01-15 14:33
Osiedle Ku Słońcu
Autor: Polnord SA Osiedle mieszkaniowe Ku Słońcu - w pierwszym etapie powstanie 217 mieszkań

Spółka Polnord Szczecin otrzymała pozwolenie na budowę pierwszego etapu osiedla mieszkaniowego Ku Słońcu.

Planowany projekt położony jest w dzielnicy Gumieńce, w zachodniej części Szczecina, około 8 km od przejścia granicznego w Lubiszynie. Polnord zaplanował tu Śródmiejski Zespół Mieszkaniowy, budowany w trzech etapach w latach 2010-2013. Składać się on będzie z czterech kwartałów o zabudowie zwartej oraz jednego budynku wolnostojącego. Wewnątrz poszczególnych kwartałów zaprojektowano place rekreacyjne.
Powstanie tu 760 mieszkań i 30 lokali użytkowych o całkowitej powierzchni 44 tys. mkw. Będzie 6 kondygnacji naziemnych i jedna podziemna. Zaprojektowano mieszkania jedno-, dwu-, trzy-, cztero- i pięciopokojowe. W każdym mieszkaniu zaplanowano balkon, loggię lub taras. Mieszkania na najwyższych kondygnacjach będą miały duże, nawet kilkudziesięciometrowe tarasy.
Powierzchnia mieszkań będzie wynosiła od 30 do 140 metrów kw. Przewidziano też 43 windy osobowe, 817 stanowisk parkingowych w tym 709 w garażu podziemnym. Na parterach – lokale usługowe.
Powierzchnia całego terenu to 3,75 ha, powierzchnia zabudowy to prawie 13 tys. mkw. Liczne tereny zielone, powiązane w jeden ekosystem, zajmą 14 tys. mkw.
W pierwszym etapie, na które Polnord Szczecin uzyskał właśnie pozwolenie na budowę, powstanie 217 mieszkań jedno, dwu, trzy i czteropokojowych.

Projekt architektoniczny osiedla Ku Słońcu powstał w w Firmie Projektowej ARCO sp. z o.o.

Osiedle Ku Słońcu
Autor: Polnord SA
Czytaj więcej