Kolporter buduje mieszkania

2007-05-24 18:21
Kolporter mieszkania
Autor: brak danych

Kolporter Development realizuje obecnie 3 duże projekty w Kielcach - w sumie 12 bloków z ponad 300 mieszkaniami. To jedna z największych takich inwestycji w województwie świętokrzyskim w przeciągu ostatnich kilkunastu lat.

Pierwszym dużym przedsięwzięciem firmy będzie osiedle mieszkaniowe u zbiegu ulic Kołłątaja i Podklasztornej. Jest ono położone w bezpośrednim sąsiedztwie wzgórza Karczówki i Geoparku. Jego teren będzie ogrodzony, z możliwością monitoringu. Wszystkie budynki wyposażone są w windy. Mieszkania o powierzchniach 42-86 m2, mają standard deweloperski. Na działce o powierzchni 18 950 m2 zostanie wybudowanych 10 budynków w 3 etapach:

  • I etap: 3 budynki 4-kondygnacyjne, 69 mieszkań, realizacja lato 2006-lato 2007
  • II etap: 3 budynki 4-kondygnacyjne, 54 mieszkania, realizacja wiosna 2007-wiosna 2008
  • III etap: 4 budynki 4-kondygnacyjne, 84 mieszkania i lokale usługowe na parterze, realizacja jesień 2007-jesień 2008.

Projekt osiedla mieszkaniowego został wykonany w krakowskiej Pracowni Projektowej Architekt Marek Trela.

Na ul. Glinianej powstanie budynek mieszkalny, w którym zamieszka 12 rodzin. Będzie to blok jednoklatkowy, z 3 kondygnacjami naziemnymi i 1 podziemną przeznaczoną na garaże i pomieszczenia gospodarcze. Na terenie działki wydzielono również miejsca postojowe, do wyłącznej dyspozycji przyszłych właścicieli. Budowa tej inwestycji przez Kolporter Development rozpocznie się wkrótce, podobnie jak i budynków na ul. Kołłątaja.
Kolejną inwestycją, która będzie realizowana przez firmę są apartamenty przy ulicy Domaniówka, również w Kielcach na osiedlu Szydłówek Górny. Na czterech kondygnacjach budynku z windami znajdzie się 39 mieszkań o zróżnicowanym metrażu. Mieszkania mają standard deweloperski. W obiekcie przewidziane są 2 kondygnacje podziemne ze stanowiskami parkingowymi i pomieszczeniami gospodarczymi. Teren wokół budynku ma być zagospodarowany i ogrodzony, co umożliwia całodobową ochronę.

Sprzedaż mieszkań przez Kolporter Development ma się rozpocząć wkrótce, a ceny będą kształtować się, w zależności od standardu, od 2500 zł do 3200 zł brutto za m2.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej