Kolporter buduje mieszkania

2007-05-24 18:21
Kolporter mieszkania
Autor: brak danych

Kolporter Development realizuje obecnie 3 duże projekty w Kielcach - w sumie 12 bloków z ponad 300 mieszkaniami. To jedna z największych takich inwestycji w województwie świętokrzyskim w przeciągu ostatnich kilkunastu lat.

Pierwszym dużym przedsięwzięciem firmy będzie osiedle mieszkaniowe u zbiegu ulic Kołłątaja i Podklasztornej. Jest ono położone w bezpośrednim sąsiedztwie wzgórza Karczówki i Geoparku. Jego teren będzie ogrodzony, z możliwością monitoringu. Wszystkie budynki wyposażone są w windy. Mieszkania o powierzchniach 42-86 m2, mają standard deweloperski. Na działce o powierzchni 18 950 m2 zostanie wybudowanych 10 budynków w 3 etapach:

  • I etap: 3 budynki 4-kondygnacyjne, 69 mieszkań, realizacja lato 2006-lato 2007
  • II etap: 3 budynki 4-kondygnacyjne, 54 mieszkania, realizacja wiosna 2007-wiosna 2008
  • III etap: 4 budynki 4-kondygnacyjne, 84 mieszkania i lokale usługowe na parterze, realizacja jesień 2007-jesień 2008.

Projekt osiedla mieszkaniowego został wykonany w krakowskiej Pracowni Projektowej Architekt Marek Trela.

Na ul. Glinianej powstanie budynek mieszkalny, w którym zamieszka 12 rodzin. Będzie to blok jednoklatkowy, z 3 kondygnacjami naziemnymi i 1 podziemną przeznaczoną na garaże i pomieszczenia gospodarcze. Na terenie działki wydzielono również miejsca postojowe, do wyłącznej dyspozycji przyszłych właścicieli. Budowa tej inwestycji przez Kolporter Development rozpocznie się wkrótce, podobnie jak i budynków na ul. Kołłątaja.
Kolejną inwestycją, która będzie realizowana przez firmę są apartamenty przy ulicy Domaniówka, również w Kielcach na osiedlu Szydłówek Górny. Na czterech kondygnacjach budynku z windami znajdzie się 39 mieszkań o zróżnicowanym metrażu. Mieszkania mają standard deweloperski. W obiekcie przewidziane są 2 kondygnacje podziemne ze stanowiskami parkingowymi i pomieszczeniami gospodarczymi. Teren wokół budynku ma być zagospodarowany i ogrodzony, co umożliwia całodobową ochronę.

Sprzedaż mieszkań przez Kolporter Development ma się rozpocząć wkrótce, a ceny będą kształtować się, w zależności od standardu, od 2500 zł do 3200 zł brutto za m2.

Czytaj więcej