Kolejny blok w sąsiedztwie stacji metra Wilanowska

2008-07-24 17:26
Kompleks mieszkaniowy_Wilanowska
Autor: brak danych

Nieopodal stacji metra Wilanowska w Warszawie powstanie kolejny blok. Pomiędzy gęstą zabudową 17-piętrowy budynek chce postawić spółka Reescon.

Tą inwestycją firma zadebiutuje na warszawskim rynku mieszkaniowym, wcześniej zajmowała się obrotem nieruchomościami.
17-kondygnacyjny blok Reesconu ma nosić nazwę Dom Na Skarpie, ma stanąć pomiędzy Rezydencją pod Orłem a Rezydencją na Skarpie. Na działce o powierzchni około 7,5 tys. m kw. blok zajmie około 6 tys. m kw. Budynek będzie oddalony o 15 metrów od planowanej ul. Nowobukowińskiej, która połączy mokotowski odcinek Al. KEN z ul. Puławską.
- Należy spodziewać się sporego ruchu na tej ulicy, dlatego pierwsze kondygnacje budynku postanowiliśmy przeznaczyć nie na mieszkania lecz na powierzchnie komercyjne - mówi Krzysztof Straszak z Reesconu. Na parterze ma działać m.in. bank, poczta i delikatesy, a na dwóch następnych kondygnacjach przewidziano miejsce na biura. W części wschodniej budynku usytuowano restaurację. Od strony północnej zlokalizowano główne wejście z recepcją dla części mieszkalnej, a od strony południowej do części biurowej.
Trzykondygnacyjna część komercyjna będzie stanowić cokół, nad którym znajdzie się część mieszkaniowa. Studio architektoniczne ATM Atelier optycznie oddzieliło obie te części. Cokół będzie obłożony ciemnymi i jasnymi granitowymi płytami oraz szklanymi ścianami kurtynowymi. 14 pięter mieszkań będzie mieć jasną elewację z boniowanego tynku i kamiennych elementów. Na wysokości 10 piętra budynek zwęzi się, wyższe mieszkania zostaną ulokowane w wieży wznoszącej się nad korpusem budynku.

Budowa Domu Na Skarpie ma się zacząć w lutym 2006 r. W budynku będzie 218 mieszkań o metrażach od 38 do 120 m. kw. Dom Na Skarpie ma mieć trzy piony komunikacyjne ale wspólny hol na parterze. Na piętrze ma być od czterech do ośmiu mieszkań. Reescon będzie je oddawać w standardzie warszawskim - bez podłóg, białego montażu, ani drzwi wewnętrznych. Andrzej Ciechulski obiecuje za to wysoki standard części wspólnych. Nad komercyjnym "cokołem" zaplanowano ogród wypoczynkowy oraz plac zabaw dla dzieci. Na parterze i w części podziemnej mają się znaleźć pomieszczenia do przechowywania rowerów.
Ceny metra kwadratowego będzie się wahać od 4,8 do 5,6 tys. zł za metr kwadratowy brutto. W tą kwotę wliczone są loggie lub balkony, osobno za to trzeba zapłacić 29 tys. zł za miejsce w dwupoziomowym podziemnym parkingu na ok. 280 samochodów.

Czytaj więcej