Klasycznie na Białołęce

2010-01-21 14:24
Osiedle Klasyków
Autor: materiały od agencji M+G

Dom Development SA, deweloper działający na warszawskim rynku, rozpoczyna pierwszą inwestycję mieszkaniową w 2010 roku - osiedle Klasyków zlokalizowane przy ul. Klasyków na warszawskiej Białołęce. Najbliższe lata mają przynieść szereg usprawnień komunikacyjnych tej części miasta, co powinno poprawić komunikację z centrum miasta. Łącznie na osiedlu powstanie 491 mieszkań, przy czym w pierwszym etapie zaprojektowano ich 135. Planowane oddanie do użytku I etapu to III kwartał 2011 roku.

Osiedle przy ul. Klasyków będzie składać się docelowo z 12 budynków o prostych bryłach w niskiej zabudowie (III lub IV piętra). Elewacje będą nieco urozmaicone pomarańczowym kolorem, (wizualizacje). W inwestycji zaplanowano także przestrzenne patio z kompleksem wypoczynkowych ławeczek oraz placem zabaw dla najmłodszych.
Najbliższe lata mogą nieść ze sobą usprawnienia w komunikacji dla tej części miasta - np. modernizacja ulicy Modlińskiej, powstanie Mostu Północnego.

Osiedle Klasyków
Autor: materiały od agencji M+G Osiedle Klasyków mieścić się będzie w pobliżu Lasu Henryków i Dąbrówka oraz w sąsiedztwie Parku Henrykowskiego.

I etap osiedla obejmie budowę 4 budynków, w których znajdzie się 135 mieszkań o średniej powierzchni 66,57 m2. Najmniejsze mieszkanie to jednopokojowy lokal (oddzielna sypialnia i pokój z kuchnią) o powierzchni 39,9 m2, natomiast największe to czteropokojowe mieszkanie o powierzchni 113,6 m2. Średnia cena mieszkań to 6 652,88 zł/m2, natomiast przedział cenowy kształtuje się od 5400 do 7050 zł/m2, co oznacza, że niektóre mieszkania na tym osiedlu zostaną zakwalifikowane do programu Rodzina na swoim.

Pod budynkami powstającymi w pierwszym etapie inwestycji powstanie hala garażowa, w której przewidziano 166 miejsc postojowych. Na terenie osiedla zaplanowano także 10 lokali użytkowych, usytuowanych od ul. Klasyków. Łączna powierzchnia lokali użytkowych wynosi 637,6 m2, natomiast ich cena netto kształtuje się w przedziale od 7650 zł/m2 do 7800 zł/m2.
Autorem projektu osiedla jest pracownia Hermanowicz Rewski Architekci, natomiast wykonawcą I etapu osiedla jest firma WARBUD.

- Osiedle przy ul. Klasyków to nasza pierwsza inwestycja, którą wprowadzamy w 2010 roku. Widzimy, że atrakcyjne mieszkania w dobrych lokalizacjach cieszą się dużym powodzeniem, dlatego też w planach mamy kolejne atrakcyjne inwestycje, które będziemy wprowadzać do sprzedaży w niedługim czasie. Osiedle Klasyków jest nowym projektem, w którym wykorzystujemy sprawdzone już elementy - przyjazną, ale zarazem nowoczesną architekturę oraz atrakcyjną lokalizację, w pobliżu terenów zielonych i wypoczynkowych, z szybkim dostępem do rozbudowanej infrastruktury miasta. Dużym atutem tego osiedla jest to, że większość oferowanych w nowej inwestycji mieszkań spełnia wymogi programu Rodzina na swoim - powiedział Jarosław Szanajca, prezes zarządu Dom Development SA.

Osiedle Klasyków
Autor: materiały od agencji M+G
Czytaj więcej