Kamienice Herbowe – II etap zakończony

2009-11-05 15:43
Krakowskie Kamienice Herbowe
Autor: Marek Kędzior

Zakończyła się budowa zespołu apartamentowego Kamienice Herbowe, zlokalizowanego w Krakowie, u zbiegu ulic Poznańskiej i Wrocławskiej. Kompleks składa się z trzech budynków – Kamienicy Herbowej Wrocław, Poznań i Gdańsk. Projekt architektoniczny został przygotowany przez pracownię projektową Skoczek & Wojdacki Architekci. Powstał z inspiracji przedwojennymi, krakowskimi domami, ich jasnym wnętrzem, wysokimi kondygnacjami i eleganckim holem.

Realizacja inwestycji przebiegała w dwóch etapach. W pierwszym z nich (2008 r.) do użytku została oddana Kamienica Herbowa Wrocław, w drugim (2009 r.) Kamienica Herbowa Poznań i Gdańsk. Inwestorem przedsięwzięcia jest Mieszkaniowy As. Generalnym wykonawcą były firmy Łęgprzem i Erbud.

Krakowskie Kamienice Herbowe
Autor: Skoczek & Wojdacki Architekci sc W Kamienicy Herbowej Wrocław znajdują się 72 apartamenty

Powierzchnia użytkowa apartamentów waha się od 30,5 m2 do 113 m2. Na ostatniej kondygnacji znajdują się penthousy. Każde mieszkanie wyposażone jest w balkon, loggię lub taras oraz posiada wentylację mechaniczną. Duży nacisk położono na stronę akustyczną mieszkań - zostały użyte niskoszumowe rury oraz zastosowano podwyższony współczynnik tłumienia hałasu. Standard wyposażenia to: drewniane okna i drzwi wewnętrzne, antywłamaniowe drzwi wejściowe, ogrzewanie podłogowe w łazienkach. Wysokość mieszkań wynosi ok. 2,7 m.

Dla realizacji swoich przedsięwzięć deweloper podjął współpracę z pracownią Skoczek & Wojdacki. Architekci znani są m.in. z takich projektów jak Dom pod Klonami czy zespół apartamentowy Lea Residence.

Czytaj więcej