Jesienią ruszy budowa kolejnego apartamentowca w stolicy

2007-05-22 13:52
Bobrowiecka
Autor: JEMS Architekci

Budynek powstający na działce przy ul. Bobrowieckiej 6 wybuduje firma Vicar. Inwestor ma już warunki zabudowy i pozwolenie na budowę. Niebawem rozpoczną się prace budowlane.

Na liczącej blisko 18 000 m2 działce zaprojektowane zostało osiedle w formie wstęgi zlokalizowanej na garażu podziemnym. Wewnątrz zlokalizowane zostały kameralne dziedzińce ze starannie zaprojektowaną zielenią. W jednym z nich znajduje się pomnik przyrody - 150 letnia czarna olcha. W budynkach zaplanowano 267 mieszkań o powierzchniach od 50 do 150 m2. Na ostatnich kondygnacjach zlokalizowane zostały trzy penthous'y z dużymi tarasami na dachach.

Elewacja obiektów obłożona zostanie kamiennymi płytami oraz uzupełniona elementami z blachy tytanowo-cynkowej. Glify wszystkich okien będą wykończone pionowymi blendami stałymi ze szkła emaliowanego. Zamiast balkonów każde mieszkanie będzie miało loggie zamykane szklanymi, bezszprosowymi elementami. Hole będą wykończone elementami kamienia i drewna egzotycznego.

Osiedle będzie ogrodzone i monitorowane. Pomieszczenie dla ochrony zostały zaprojektowane przy głównych wejściach na teren. Zaplanowano także tereny zielone. Deweloper chce także aby na parterze i pierwszym piętrze powstały lokale handlowo-usługowe. Podziemny garaż powstanie pod całą powierzchnią działki. Pomieści 340 samochodów. Inwestor ma już tzw. warunki zabudowy i pozwolenie na budowę.

Czytaj więcej